שאיבת שומן בבטן – כל המידע העדכני (2021)

שאיבת שומן בבטן

כיום, יותר ויותר אנשים אשר מבקשים להוריד כמה קילוגרמים ממשקלם, פונים למציאת פתרונות שונים, ביניהם, שאיבת שומן. ככלל, ניתוח שאיבת שומן יכול להתמקד בכמה אזורים שונים בגוף, כאשר אחד מהם הוא אזור הבטן. טיפול מסוג זה אמור להוביל לתוצאות אפקטיביות, באם בוחרים בקפידה את המטופל המתאים.  

טיפולי שאיבת שומן בבטן מטרתם להסיר רקמות שומן עודפות מהבטן ולעצבה מחדש. ככלל, קיימים טיפולי שאיבת שומן בבטן בשיטות שונות, חלק מהן מתמקדות בתהליך כירורגי, הכולל הרדמה, ניתוח אזור הבטן לצורך הטיפול ולאחר מכן, תקופת החלמה. לעומת זאת, חלקן האחר של השיטות מתמקד בתהליך חיצוני, שלא כולל ניתוח האזור בגוף והא מתבצע באמצעות מכשור טכנולוגי מתאים.

תהליך היווצרות שומן בבטן

מבחינה אנטומית, דופן הבטן מורכבת משלוש שכבות:

 1. שרירי הבטן
 2. מעטפת השריר
 3. השומן והעור

כאשר יש מצב של חולשת השרירים הנמצאים בדופן הבטן, נוצרת בליטה הנקראת "כרס". יחד עם זאת, ישנם מצבים של עודפי עור באזור הבטן, הנוצרים כתוצאה מירידת ניכרת במשקל. כדי להיפטר משכבות העור העודפות שנוצרו, שאיבת שומן מאזור הבטן לא תהיה אפקטיבית ולכן יש לבחור בטיפול של מתיחת בטן.

שאיבת שומן בבטן – האם יעילה?

באופן כללי, טיפולים של שאיבת שומן מאזור הבטן עשויים להיות יעילים כאשר עודפי השומן המופיעים בה מהווים בעיה בודדת, ללא הפרעה בשכבות נוספות. הצלחת טיפול של שאיבת שומן נעוץ בעיקר בשני אלמנטים חשובים:

 1. מטופל הסובל מעודפי שומן באזור הבטן, אך לא מעודף משקל, עשוי להתאים לטיפול.
 2. יש להתייחס למיקום בו נמצא השומן: אם הוא ממוקם בתוך חלל הבטן, אזי איננו ניתן לשאיבה, אך אם הוא ממוקם בדופן הבטן, כן ניתן לשאוב אותו משם. במצבים בהם השומן ממוקם בתוך חלל הבטן, הפתרון האפקטיבי יותר להסירו הוא ירידה במשקל באמצעות דיאטת הרזיה.

יתרונות בטיפול שאיבת שומן בבטן

ככלל, טיפולי שאיבת שומן משאירים צלקות מינימאליות באזור הגוף המנותח. את החתך המבוצע לצורך הניתוח ניתן למקם באזור הטבור, כך שיהיה נסתר. בדרך כלל, השאיבה מתבצעת מאזור הבטן התחתונה, דבר המקטין התפתחות של דימום או של זיהום. בנוסף, ההחלמה מניתוח זה נחשבת לפשוטה יחסית, הכאב באזור המנותח קל ומאופיין בעיקר בתחושת אי נוחות בקרב המטופל.

שאיבת שומן בטן – ההבדל בין נשים ובין גברים

בבחינת טיפולי שאיבת שומן בבטן, קיימים הבדלים מסוימים בין נשים לגברים:

בבטנם של גברים יש נטייה גדולה יותר לאגור עודפי שומן מאשר אצל נשים והדבר ניכר בכרס הבולטת אצלם, בהרבה מקרים. אצל נשים, השומן הנאגר בגופן מתמקד בד"כ באזור הירכיים ומסיבה זו, שאיבת שומן בבטן תחתונה בדרך כלל לא תתאים בכדי לפתור מצב זה. בנוסף, שומן בבטן אצל נשים, לרוב ממוקם בתוך חלל הבטן ולא בדפנותיה, מה שעלול להפריע לתוצאות מוצלחות של טיפול שאיבת השומן. יחד עם זאת, ישנן נשים שבשכבת בטנן השטחית קיים שומן והדבר ניתן לטיפול ע"י שאיבת ומן.

שאיבת שומן בבטן לאחר לידה

אצל נשים שעברו הריונות, ניתוח של שאיבת שומן באזור הבטן פחות עשוי להתאים. לרוב, כתוצאה מהריונות, מצטברים בגופה של האישה עודפי עור או עור הנותר רפוי כתוצאה ממתיחת הבטן במהלך ההיריון. במצבים אלה, שאיבת שומן מהבטן לא בהכרח תביא לתוצאות מוצלחות והעור באזור הבטן עלול להתכווץ כתוצאה מהטיפול.

למי מתאים הטיפול?

בבחינת התאמה של טיפול הסרת שומן למטופלים, יש התחשב גם בגילם. ככלל, העדיפות היא לבצע טיפולי הסרת שומן למטופלים צעירים יותר מאשר למבוגרים. הדבר נעוץ בסיבה, שבגיל צעיר (עד 40 בערך) העור אלסטי ומסוגל להתכווץ ביעילות, לאחר טיפול של הסרת שומן. בגיל מבוגר יותר, לעומת זאת, העור פחות גמיש ולא תמיד אלסטי ולכן, התוצאות לאחר טיפול שאיבת שומן לא בהכרח יכולות להצליח.

שאיבת שומן בבטן – למי לא מתאים?

באופן כללי, טיפולי שאיבת שומן מתאימים לאנשים שגופם מכיל אחוזי שומן נמוכים יחסית, אך באזור בטנם מרוכזים עודפי שומן. לפיכך, ישנם אנשים שאינם מתאימים לטיפולי שאיבת שומן. למטופלים שגופם מכיל אחוזי שומן גבוהים מאוד, טיפול של שאיבת שומן, לרוב לא יהיה יעיל, מאחר וקיימת הגבלה על נפח השומן שניתן לשאוב במהלך הטיפול. בנוסף, כאשר מדובר במטופל בל משקל כבד, יש לקחת בחשבון כי יידרשו תהליכים נלווים לניתוח שאיבת שומן. בלעדי תהליכים נוספים הנדרשים לאחר שאיבת השומן, עורו של המטופל עלול להישאר מדולדל ולא אסתטי.

שאיבת שומן בבטן – האם מהווה פתרון לירידה במשקל?

אמנם מטרתה של שאיבת שומן באזור הבטן היא להסיר ממנה עודפי שומן וע"י כך, לעצב ולחטב אותה. אולם, אין בטיפול זה בכדי להחליף תפריט תזונה בריאה או ביצוע פעילות גופנית באופן מסודר. ככלל, מטופל שעבר טיפול להסרת שומן בטני, עלול לעלות במשקלו באם לא ישמור על הרגלי תזונה בריאים ועל פעילות גופנית תקינה. בנוסף, שאיבת שומן באזור הבטן איננה מתמקדת באזורים האחרים בגוף המטופל ולכן, תמיד הם נותרים חשופים להשמנה באם המטופל לא יקפיד על אורח חיים דיאטטי לצורך הורדת משקל מגופו.

האם שאיבת שומן בבטן כואבת?

"האם שאיבת שומן בבטן היא ללא כאבים" היא שאלה נפוצה שסביר להניח שעולה בראש לאחר ההמלצה מהרופא שלך לטיפול זה. עם זאת, יש לדעת כי ניתוח זה דורש שימוש בהרדמה כללית, כלומר בעוד שהטיפול יהיה ללא כאבים כשהוא מבוצע תחת השפעות של תרופות והרדמה, עדיין יכולים להיות כאבים מסוימים לאחר הניתוח. יש גם גורמים אחרים שיש לקחת בחשבון לפני שחושבים על ניתוח שאיבת שומן בבטן.

סיכונים בטיפולי שאיבת שומן בבטן

כמו בכל ניתוח שאיבת שומן באזורים שטנים בגוף, גם בטיפולי שאיבת שומן בבטן כרוכים סיכונים אפשריים אותם יש לקחת בחשבון:

 1. בניגוד לאזור המותניים או הירכיים, עור הבטן לא תמיד מתכווץ באופן אחיד והדבר עשוי לגרום להופעתם של שקעים בדופן הבטן.
 2. במידה וקיימים עודפי עור באזור הבטן, הם עלולים להחמיר לאחר טיפול שאיבת השומן.
 3. תופעה נוספת שעלולה להיגרם לאחר טיפול שאיבת השומן היא הרניה (בקע), שגורמת ליציאתו של תוכן בטני מאותו פתח שבוצע במהלך הניתוח. בנוסף, שאיבת שומן שמבצעת ללא חשיפה של דופן הבטן, עלולה לפגוע ברקמה.
 4. לאחר הטיפול עשוי להופיע חוסר תחושה אצל המטופל.
 5. עשויים להופיע גם נפיחות קלה ו/או שינויים בגוון עורו של המטופל, באזור בבטן בו בוצע הטיפול.
 6. העור עלול להישאר מעט רפוי לאחר הטיפול. תופעה הנגרמת כאשר כמות השומן שנשאבה גדולה הרבה יותר מיכולת העור להתכווץ.
 7. במצבים מסוימים, העור באזור הבטן עשוי לאבד מגמישותו ולכן נדרש טיפול נוסף להורדת עור עודף או למתיחתו.

שאיבת שומן בבטן ללא ניתוח

שיטות טיפול נוספת של שאיבת שומן בבטן ללא ניתוח מתבצעות ע"י מתיחה ומיצוק של העור. הטיפולים מיועדים לאנשים עם עודפי שומן באזור הבטן, שגופם אינו מגיב לתהליך של דיאטה או של ירידה במשקל והם פונים לפתרון של הסרת עודפי השומן באמצעות טיפולים במכשירים טכנולוגיים מתקדמים. מבין הטיפולים האלה, נכללים טיפולי שאיבת רקמות שומן אל מחוץ לגוף וטיפולי לייזר שמטרתם מתיחת העור בבטן, שממנו נשאב השומן. תהליכים אלה נחשבים ליעילים ואף עשויים להחליף את הטיפולים הכירורגיים הכוללים ניתוח העור לצורך הסרת השומן.

הקפאת שומן בבטן

בעוד שבטיפולים הסטנדרטיים של הצרת היקפים, כרוך הליך כירורגי שכולל גם הרדמה וגם החלמה ארוכה, כיום ישנן חלופות, שאחת מהן היא הקפאה של השומן. מדובר בטיפול לא פולשני המתבצע ללא ניתוח וההחלמה ממנו נחשבת לפחות קשה מזו שלאחר הטיפול הכירורגי.

הטיפול מתבצע באמצעות מכשור מתקדם שמטרתו להקפיא את תאי השומן העמוק בלי לפגוע ברקמות שמסביבו. הטמפרטורות הנמוכות שבמכשור מסייעות בהקפאת תאי השומן העמוקים, תוך שמירה על העור העוטף אותם. כשהטמפרטורה של רקמות השומן יורדת לשבע מעלות, הדבר גורם להקפאתן ובאופן זה, מתבצע "הרג"  של תאי השומן. בתקופת ההחלמה שלאחר הטיפול, מערכת הלימפה מפנה את התאים שהוקפאו – אל מחוץ לגוף ובאופן זה, היקפי הגוף מצטמצמים והופכים לצרים יותר.

תהליך הטיפול אינו כרוך בכאב, אך עלול לגרום לאי נוחות מסוימת אצל המטופל, המלווה בתחושת קרירות.

המסת שומן בבטן

טיפולי המסת שומן בבטן נחשבים לפופולאריים מאוד ומבוקשים הן מצד גברים והן מצד נשים. ככלל, קיימות כמה שיטות של טיפולי המסת שומן בבטן, כשחלקן מוגדרות כ"פולשניות" וחלקן האחר כ"לא פולשניות". הטיפולים המוגדרים כפולשניים מתבצעים באמצעות ניתוח זעיר, הכולל הן המסה של השומן והן שאיבה שלו. הטיפולים הלא פולשניים מתבצעים באופן חיצוני בלבד, ללא ניתוח או ביצוע של חתך בעור.  

המסת שומן בלייזר

שיטה נוספת להסרת השומן באזור הבטן, הוא המסה של השומן באמצעות לייזר. שיטה זו הפכה לפופולארית מאוד בשנים האחרונות והיא מתבצעת בדרך פשוטה יותר משאיבת השומן הסטנדרטית. מדובר בטיפול קצר יחסית, האורך כחצי שעה, המתבצע באמצעות מכשיר שמפזר חום על המקומות בבטן בהם הצטבר השומן. לטיפול בשיטה זו ישנם יתרונות חיוניים, כשהעיקרי שבהם הוא ההמסה של השומן בבטן ביעילות המרבית, כאשר האזור המטופל נותר חלק ומוצק לאחר הטיפול.

בניגוד לטיפולי שאיבת שומן סטנדרטיים, מדובר בהליך פשוט ובעל תוצאות אפקטיביות. בדרך כלל, המטופל משתחרר הביתה ביום הטיפול ורמת הכאב באזור בו בוצע הטיפול – נמוכה יחסית.

שאיבת שומן בבטן – מחירים

ככלל, טיפול שאיבת שומן בבטן איננו מוצר מדף ולכן, יש לקחת בחשבון את פרמטר העלות, בבואכם לעבור טיפול מסוג זה. עלויות עבור טיפולי שאיבת שומן בבטן עשויות להשתנות בהתאם לטכניקה של הטיפול, לסוג ההרדמה ולאזור בבטן שבו מתמקד הטיפול.

בבחינת העלויות של טיפולי שאיבת שומן בבטן, הן עשויות לנוע בטווחים הבאים: עלות שאיבת שומן בבטן תחתונה נעה סביב ה 18,000 ₪ בעוד שעלות שאיבת שומן בבטן עליונה נעה בטווח שבין 16,000 – 15,000 ₪. במאמר הבא פירטנו בהרחבה על מחיר שאיבת שומן בבטן.

האם אפשר להשמין לאחר שאיבת שומן בבטן?

לאחר טיפול של שאיבת שומן בבטן, קיימים פחות תא שומן באזור בגוף שבו בוצעה שאיבת השומן ולכן יש בו פחות נטייה להשמנה. יחד עם זאת, על המטופל לשמור על אורח חיים בריא ועל תזונה נכונה על מנת לשמור על תוצאות הטיפול ולמנוע מצב של עליה במשקל.

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו