ניתוח שאיבת שומן בירכיים – עיצוב ירכיים

שאיבת שומן בירכיים

שאיבת שומן נחשבת לאחת הפרוצדורות הפופולאריות בתחום הכירורגיה הפלסטית והיא מהווה פתרון עבור אנשים רבים המבקשים לעצב אזור מסוים בגופם.

רוב שאיבות השומן מבוצעות ע"י מכשור טכנולוגי מתקדם וחלק מהטיפולים גם באמצעות מכשיר לייזר, המפחית דימומים וכאב באזור בגוף המטופל.

טיפולי שאיבת שומן בירכיים מתבצעים ע"י רופאים מנתחים, אשר עברו התמחות ברפואה אסתטית. לרוב, טיפולים אלה מתבצעים תחת הרדמה מלאה של המטופל, על אף שיש מצבים בהם ניתן להסתפק בהרדמה חלקית. בטיפול שאיבת השומן, ההמלצה היא לשאוב עד שלושה ליטרים של שומן מהאזור המנותח בגוף. כמות גדולה יותר של שאיבה עלולה להיות מסוכנת ולכן, ניתן לבצע טיפול נוסף, לאחר ההחלמה מהטיפול הראשון.

אחד מהטיפולים הפופולאריים כיום אשר מבוצע במכונים שונים בישראל הינו שאיבת שומן בירכיים. נשים רבות נאבקות עם הצטברות של שומן בירכיים ולעיתים מנסות להסירו באמצעות דיאטות ו/או פעילות גופנית. אולם, הצטברות שומן בירכיים איננה מנת חלקן רק של נשים הסובלות מעודף משקל, אלא גם של נשים רזות שעברו הריונות וכיו"ב, שעשויות לסבול מהצטברות של שומנים באזור הירכיים. בנוסף, ישנם גם גברים שסובלים מהופעתו של שומן מיותר באזור הירכיים ומשתוקקים להיפטר ממנו ולהשיג מראה גוף חטוב יותר. 

שאיבת שומן בירכיים – האם מהווה תחליף לדיאטה?

ככלל, הגנטיקה של אדם עשויה לקבוע הרבה פעמים את מראה גופו ואת רמת השומן שהוא מכיל. אולם, ישנם גורמים נוספים שמשפיעים ע מראה ומשקל הגוף, כגון: תזונה, שעשויה להעלות או להפחית את כמות השומן בתאי הגוף. שאיבת שומן איננה תחליף לתזונה מאוזנת ובריאה או לפעילות ספורטיבית, אלא מטרתה לסייע לאנשים להיפטר מעודפי שומן באזורים שונים בגופם ובכך להצליח להגיע למראה גוף חטוב ומעוצב בדרך מהירה ואפקטיבית. טיפולי שאיבת שומן בירכיים מהווים פתרון לחיטוב של הירכיים, בייחוד עבור אנשים שניסו שיטות אחרות לחיטוב, אך מתקשים להגיע לתוצאות אפקטיביות. 

כל השיטות לשאיבת שומן בירכיים

אם בעבר, הפתרון העיקרי להסרת עודף שומן מאזור הירכיים, היה באמצעות ניתוח שאיבת שומן המלווה בפרוצדורה כירורגית, הרי שכיום קיימות שיטות חדישות נוספות. מדובר בשיטות חדשניות, פשוטות יותר מהשיטה הסטנדרטית של ניתוח שאיבת שומן והן כוללות כמה סוגי טיפולים פופולאריים:

 1. המסת שומן בגלי רדיו – בשיטה זו, מומסים תאי שומן באמצעות אנרגיה המגיעה מגלי רדיו. לאחר המסתם, מתבצעת שאיבה שלהם החוצה.
 2. גלי רדיו חיצוניים – המסת השומן בשיטה זו מתבצעת ע"י גלי חום חיצוניים, אשר גורמים לפירוק השומן הממוקם ליד העור ולכיווץ של העור לאחר מכן.
 3. הקפאת תאי שומן – שיטה המבוצעת באמצעות מכשיר ה"קולטק", המביא להקפאת השומן ללא ניתוח וללא פעולות פולשניות אל תוך העור. בתהליך הטיפול נעשה קירור של אזור הירכיים, תוך כדי ששכבת השומן שמתחת לעור מתפרקת ויוצאת החוצה. היתרון העצום בשיטת טיפול זו, הוא החזרה המהירה לתפקוד של המטופל, ללא צורך בהחלמה ארוכה.

למי מתאים שאיבת שומן בירכיים?

ככלל, טיפול שאיבת שומן מהירכיים עשוי להתאים לכל אדם המעוניין להסיר שומן מיותר מאזור הירכיים. טיפול זה מתאים הן לגברים והן לנשים, צעירים או מבוגרים ומטרתו לתת מענה לכל מי שסובל מהצטברות של שומן באזור הירכיים והוא מעוניין להסירו ולחטב את ירכיו.  

כמה עולה שאיבת שומן בירכיים?

עלות שאיבת שומן באזור הירכיים עשויה להשתנות בהתאם לסוג הטיפול המבוצע, למכשור שאיתו מבוצע הטיפול ובהתאם למכון המבצע אותו. ככלל, העלויות עשויות לנוע בטווח של 24,000 -14,000.

המסת שומן בירכיים

טיפול נוסף שמטרתו להסיר את השומן העודף מאזור הירכיים הינו מסת השומן. הטיפול מתבצע תחת הרדמה של המטופל והוא כולל ביצוע חתך קטן באזור בירכיים שמטופל והכנסה שך צינורית עם אלקטרודה. בשיטה זו, מועברת אנרגיה באמצעות האלקטרודה, שגורמת לחימום תאי השומן בירכיים ולהריסתם. טיפול בשיטה זו גם כולל מיצוק וחיטוב של אזור הירכיים באמצעות מכשיר טכנולוגי מתאים.

החום המועבר במהלך טיפול זה פוגע בסיבי הקולגן והאלסטין שבעור, אולם לאחר מס' ימים נוצר קולגן חדש במקום הקודם, שנפגע מהחום.  

שאיבת שומן בירכיים לגברים

תהליך הטיפול לגברים מתבצע בדרך כלל תחת הרדמה מקומית בתוספת של טשטוש, אם כי כשמדובר בשאיבת שומן גדולה במיוחד, אזי מבוצעת לרוב הרדמה מלאה. הניתוח נמשך בין שעה לשלוש שעות, בהתאם לכמות השומן שיש לשאוב.

במהלך הניתוח, מבוצעים חתכים זעירים באזור הירכיים המנותח, דרכם מוכנסת תמיסה מאלחשת שמטרתה לכווץ את כלי הדם באזור תאי השומן שאותם יש לשאוב. לאחר מכן, מבוצעת השאיבה באמצעות מכשיר ייעודי להסרת השומן. כל המהלך מבוצע בעדינות יתרה שמטרתה להימנע מפציעת הרקמות הסמוכות לאזור המנותח, ככל הניתן.

שאיבת שומן בירכיים לנשים

אצל נשים, תהליך שאיבת שומן מהירכיים מבוצע בהרדמה מקומית והוא מבוסס על הכנה מקיפה של כלל הטיפול. במהלך הניתוח, מוחדרת לאזור הירכיים המנותח – צינורית דקיקה שבאמצעותה נשאב השומן החוצה. במצבים מסוימים, המנח נעזר באמצעים טכנולוגיים נוספים בכדי להקל על פעולת הניתוח ולצמצם את הפגיעה בעור ככל הניתן.

איך מתבצע הניתוח?

ככלל, טיפול שאיבת שומן מאזור הירכיים מתבצע תחת הרדמה כללית או מלאה. הניתוח עצמו מתבצע ע"י ביצוע נקבים קטנים באזור הירכיים, דרכם הרופא מחדיר צינורית שמטרתה לשאוב את השומן. במהלך השאיבה, המנתח משלב עיסוי לאזור הירכיים בכדי לעצב אותו ובכדי לעודד את השומן לצאת החוצה. לעיתים, נעשה שימוש גם בעזרים שונים, כגון לייזר, שמטרתם להמיס את השומן ולהפרידו מהרקמות הסמוכות אליו. בסיום השאיבה, העור שנותר עודף – מוסר, והמנתח מבצע תפרים באזור המנותח ולאחר מכן, חובש אותו באמצעות תחבושת ייעודית.

סיכונים אפשריים

לאחר טיפול ניתוח שאיבת שומן בירכיים, עלולים להתפתח תופעות לוואי מסוימות כגון: חוסר תחושה באזור הירכיים, כאבים עדינים, התכווצות של העור באזור שנותח או מראה עור לא אחיד. אולם, ככל שיחלוף הזמן, תופעות לוואי אלו אמורות להיעלם.

מהו תהליך ההחלמה?

לאחר ניתוח שאיבת השומן מהירכיים, בדרך כלל, לאחר סיום הטיפול אין צורך באשפוז המטופל והוא עובר תהליך של החלמה אשר כולל התאוששות ומנוחה. באופן כללי, כיממה לאחר הניתוח, הוא יכול לחזור לתפקוד חלקי. עשויות להופיע תופעות לוואי, כגון: שטפי דם באזור שנותח, אדמומיות ו/או נפיחות ולעיתים גם בצקות. אם מופיעים כאבים באזור שנותח, ניתן להתגבר עליהם באמצעות שימוש במשככי כאבים. את התוצאות הסופיות של שאיבת השומן ניתן לראות בדרך כלל לאחר כשלושה שבועות מיום הטיפול, לאחר שהנפיחות יורדת ותופעות הלוואי פוסקות.

לאחר תקופת החלמה של כמה ימים, המטופל יכול לחזור בהדרגה לתפקוד סדיר. בכדי לשמר את תוצאות הטיפול ולדאוג לחטב את אזור הירכיים, ההמלצה היא לשלב פעילות גופנית במסגרת שגרת היום יום.

אלמנט חשוב בהחלמה מרבית ובהבטחה של תוצאות מוצלחות, הוא חבישה של אזור הירכיים שנותח. יש לקחת בחשבון, כי שאיבת השומן באזור הירכיים אין בה כדי להבטיח ירידה כללית של משקל הגוף והיא נועה בעיקר לצורך חיטוב ועיצוב של הירכיים.

 מאיזה גיל מותר לבצע את הניתוח

בבחינת הגיל בו ניתן לעבור טיפול שאיבת שומן, החל מגיל 18 ועד סביב גיל ה 40, מומלץ לבצע טיפול שאיבת שומן בירכיים. ההמלצה היא לבצע את הטיפול כל עוד שעורו של המטופל אלסטי וגמיש ויש בו את היכולת להתכווץ לאחר הוצאת השומן. אצל רוב האנשים, עור הגוף ידוע בגמישותו עד גיל 40 לערך ומסיבה זו, לאנשים מעל גיל זה, פחות מומלץ לבצע את הטיפול.

הכנות שיש לעשות לקראת הטיפול

בכדי להגיע מוכנים לטיפול שאיבת שומן בירכיים, ההמלצה היא להתכונן היטב לקראתו וזאת ע"י מתן תשומת לב לכמה פרטים חשובים:

 1. ראשית, כדאי לצום כשש שעות לפני הטיפול.
 2. יש להימנע מעישון ומשתיית משקאות המכילים אלכוהול כשבועיים לפני הטיפול.
 3. כמו כן, מומלץ להפסיק ליטול תוספי מזון ו/או מדללי דם.
 4. יש להתקלח ביסודיות ולסבן במיוחד את האזור בירכיים שבו עתידה להתבצע שאיבת השומן.

שאיבת שומן בירכיים לאחר לידה

לאחר הלידה, האישה בדרך כלל עסוקה בטיפול בתינוק והיא לא תמיד מצליחה למצוא את הזמן לביצוע פעילות גופנית בכדי לחטב את גופה ולשמור על כושר. כתוצאה מכך, אזורים שונים בגופה עשויים לאגור עודפי שומן שהצטברו בהם במהלך ההיריון ולאחר הלידה. לרוב, מדובר בעיקר באזורי

טיפול שאיבת שומן בירכיים, לאחר לידה, הינו תהליך יחסית פשוט שמתבצע לאחר הרדמה מקומית  באזור הירכיים המטופל. בניתוח זה, מוסר השומן העודף שהצטבר בירכיה של האישה ובאופן זה, משוחזר מבנה ירכיה, כפי שהוא היה נראה בטרם כניסתה להיריון. באופן כללי, שאיבת שומן בירכיים לאחר לידה מתבצעת בכמה שיטות אפשריות:

 1. שאיבת שומן יבשה – מדובר בשיטה הסטנדרטית של שאיבת שומן, ללא שימוש בנוזל כלשהו שמטרתו לשחרר את השומן.
 2. שאיבת שומן עם אולטרסאונד – מדובר בשיטה מודרנית יותר, שבה נעשה שימוש בגלי חום שמטרתם לרכך את השומן בירכיים, בטרם שאיבתו.
 3. שאיבת שומן רטובה – בשיטה זו, מוזרקת תמיסה של מי מלח באזור בו מבוצע הניתוח, כשהמטרה בכך היא שחרור משקעי השומן ושאיבתם.

כשמדובר ביולדת צעירה, עורה חוזר לעצמו בדרך כלל בקלות יותר מאשר אצל יולדת מבוגרת, שעורה פחות אלסטי ונוטה יותר להיות רפוי ומדולדל לאחר שמתכווץ.

לשאיבת שומן בירכיים לאחר לידה יש כמה יתרונות מהותיים:

 1. ראשית, התהליך אינו כרוך בהסרה של עור, אלא בהסרת שומן בלבד.
 2. בנוסף, אין בו כמעט כאבים ואינו כרוך בסיכונים בריאותיים.
 3. תקופת ההחלמה לאחר הטיפול הינה מהירה יחסית.
 4. התהליך אינו פוגע בכלי דם, בעצבים או בשרירי האזור המנותח.

התאוששות העור באזור הירכיים

אם תהיתם לגבי אופן החלמת העור באזור הירכיים שנותח, הרי שבאזור זה בגוף יש פחות תנועה של העור מאשר באזורים האחרים בגוף ולפיכך, קל יותר לטפל בו ולהחזירו לקדמותו לאחר ביצוע ניתוח השאיבה. בבטן, לדוגמא, קשה יותר להשיג תוצאה מקסימלית, מאחר ונוצרים בה קפלי עור במהלך ביצוע פעולות שונות ולכן העור מתקשה יותר להישאר ישר.

מטופלים שעברו ניתוח שאיבת שומן באזור הירכיים, לרוב מדווחים על כך שהעור באזור שנותח נשאר מדולדל ורפוי. לכן, לאחר ניתוח שאיבת השומן נהוג לבצע גם טיפול מתיחת העור, בכדי שמראה העור יחזור להיראות כפי שהיה לפני ניתוח שאיבת השומן.

שמירה על תוצאות הטיפול

ככלל, שאיבת שומן איננה מיועדת להרזיה כללית של הגוף, אלא להסרה נקודתית של שומן מאזורים שונים בגוף. מסיבה זו, אם מטופל שעבר שאיבת שומן בירכיים לא ישמור על תוצאות הטיפול באמצעות תזונה נכונה וביצוע פעילות ספורטיבית, הוא עלול לעלות במשקל, בייחוד באזורים בגוף שבהם לא בוצעה השאיבה.

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו