8 דברים שלא ידעת על שאיבת שומן לפני ואחרי

שאיבת שומן לפני ואחרי

המשיכו לקרוא כדי ללמוד הכל מה צריך לדעת על שאיבת שומן לפני ואחרי.

מה זה שאיבת שומן?

אנשים שעוברים שאיבת שומן הם בדרך כלל בעלי משקל גוף יציב אך מעוניינים להסיר משקעים לא רצויים של שומן בחלקים ספציפיים בגוף. שאיבת שומן אינה שיטה לירידה במשקל ואינה טיפול בהשמנת יתר.

אנשים רבים שרוצים להתחיל בהליך רוצים לדעת מה יכלול תהליך שאיבת שומן לפני ואחרי הטיפול.

ההליך אינו מסיר צלוליטיס, גומות חן או סימני מתיחה. המטרה היא אסתטית. זה מתאים למי שרוצה לשנות ולהגביר את קווי המתאר של גופו. שאיבת שומן מסירה לצמיתות את תאי השומן, ומשנה את צורת הגוף. עם זאת, אם המטופל לא מנהל אורח חיים בריא לאחר הניתוח, קיים סיכון שתאי השומן הנותרים יגדלו. חשוב גם לדעת כי כמות השומן שניתן להסיר בבטחה היא מוגבלת.

ישנם כמה סיכונים, כולל זיהום, חוסר תחושה וצלקות. אם מסירים יותר מדי שומן, יתכנו גושים או שקעים בעור. הסיכונים הניתוחיים קשורים לכמות השומן שמוסרת.

השימושים של שאיבת שומן

שאיבת שומן משמשת בעיקר לשיפור המראה, ולא מספקת יתרונות בריאותיים גופניים כלשהם. סביר להניח שרוב האנשים ישיגו תוצאות זהות או טובות יותר על ידי אימוץ אורח חיים בריא, עם תזונה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה ותזמון שינה בריא.

בדרך כלל מומלץ לבצע שאיבת שומן בבטן לדוגמה, רק אם שינויים באורח החיים לא השיגו את התוצאות הרצויות. ההליך יכול לטפל באזורי שומן העמידים בפני פעילות גופנית ודיאטה.

האם אני מועמד טוב לשאיבת שומן?

קודם כל, אתה צריך שיהיו לך ציפיות ריאליות. עם שאיבת שומן בירכיים לא תיפטר מהצלוליט, כך שאם קיווית שתצא מניתוח בלי שומן כלל, זה לא יקרה. שאיבת שומן היא הליך כירורגי, ואיתו מגיעים סיכונים. אז אתה צריך להיות במצב בריאותי טוב לפני שתבצע הליך כזה. זה אומר שאתה חייב לפחות:

  • להיות בטווח של 30% ממשקלך האידיאלי
  • להיות בעל עור יציב ואלסטי
  • לא לעשן

רופאים אינם ממליצים על ההליך אם יש לך בעיות בריאות בזרימת הדם או שיש לך מחלות לב, סוכרת או מערכת חיסונית חלשה.

מה עלי לדעת מראש?

הצעד הראשון הוא להתייעץ עם המנתח שלך. דבר על היעדים שלך, האפשרויות, הסיכונים והיתרונות והעלויות. שאל את כל השאלות שלך. אם תחליט להמשיך עם הליך שאיבת שומן בטורקיה, המנתח שלך ייתן לך הוראות כיצד להתכונן אליו. אלה עשויות לכלול הגבלות על תזונה ואלכוהול.

ספר למנתח על כל אלרגיה שיש לך ועל כל תרופה שאתה נוטל, כולל תרופות ללא מרשם ותוספים צמחיים. סביר להניח שהוא ימליץ לך להפסיק ליטול תרופות מסוימות, כגון מדללי דם ומשככי כאבים מסוימים מספר שבועות לפני הניתוח.

למה עלי לצפות?

חשוב לדעת כי אתה תלך הביתה לאחר ביצוע ההליך, לכן ודא שמישהו יסיע אותך הביתה אחר כך. עם זאת, במקרים מסוימים בהם מסירים הרבה שומן, יש לבצע את הניתוח בבית חולים, שם אתה עלול להישאר לילה.

לפני תחילת שאיבת שומן מהבטן התחתונה למשל, הרופא עשוי לסמן את האזורים בגופך אשר יטופלו. הוא עשוי גם לצלם תמונות לשימוש אחר כך לצורך השוואות לפני ואחרי. בשלב הבא תקבל הרדמה כללית – מה שאומר שלא תהיה ער במהלך ההליך – או הרדמה מקומית, כלומר תהיה ער אך לא תרגיש כאב.

היתרונות של שאיבת שומן

שאיבת שומן נעשית בדרך כלל למטרות קוסמטיות, אך היא משמשת לעיתים לטיפול במצבים מסוימים.

אלו כוללים:

לימפאדמה: מצב כרוני, או ארוך טווח, בו עודף נוזלים המכונה לימפה נאסף ברקמות וגורם לבצקת או לנפיחות. הבצקת מופיעה בדרך כלל בזרועות או ברגליים. לפעמים משתמשים בשאיבת שומן להפחתת נפיחות, אי נוחות וכאב.

גינקומסטיה: שומן שלעיתים מצטבר מתחת לשדי הגבר.

תסמונת ליפודיסטרופיה: שומן מצטבר בחלק אחד של הגוף ואובד בחלק אחר. שאיבת שומן יכולה לשפר את מראה המטופל על ידי מתן פיזור טבעי יותר של שומן בגוף.

ירידה קיצונית במשקל לאחר השמנה: אדם עם השמנת יתר חולנית שמאבד לפחות 40 אחוז מה- BMI עשוי להזדקק לטיפול בכדי להסיר עודפי עור וחריגות אחרות.

ליפומות: גידולים שפירים ושומניים.

כמה זמן לוקחת ההחלמה משאיבת שומן?

סביר לצפות שגופך יישאר עם תופעות לוואי מסוימות לאחר ביצוע ההליך, כמו חבורות, נפיחות וכאב במשך כמה שבועות לפחות. המנתח שלך עשוי לדרוש ממך ללבוש בגד מתאים במשך חודש עד חודשיים לאחר הניתוח לשליטה בנפיחות.

סביר להניח שתצטרך גם לקחת כמה אנטיביוטיקה כדי למנוע זיהום. רוב האנשים יכולים לחזור לעבודה תוך מספר ימים ולחזור לפעילות רגילה תוך שבועיים. אבל כל אדם שונה.

שאל את המנתח שלך שאלות ספציפיות לגבי אופן ההתאוששות שלך, כולל:

  • אילו תרופות אצטרך ליטול?
  • האם אחבוש תחבושות?
  • האם יהיו לי תפרים ומתי הם יוסרו?
  • מתי אוכל להתאמן שוב?
  • האם עלי לחזור לביקור המשך?

האם התוצאות קבועות?

תוצאות שאיבת השומן לא יהיו ברורות עד שהדלקת תפחת. במקרים מסוימים זה עשוי לארוך מספר חודשים. רוב הנפיחות שוככת לאחר כארבעה שבועות, והאזור בו הוסר שומן אמור להיראות פחות מגושם.

אנשים ששומרים על משקלם יכולים בדרך כלל לצפות לתוצאות קבועות. אלו שעולים במשקל לאחר ההליך עשויים לגלות כי חלוקת השומן שלהם משתנה. מי שבעבר הצטבר שומן בירכיו עלול לגלות כי ישבן הופך לאזור הבעיה החדש.

למעשה, תאי השומן מוסרים לצמיתות במהלך שאיבת שומן. אבל אתה יכול להשמין בחזרה, עם תאי שומן חדשים, שלרוב מגיעים לאזורים שונים בגופך. כדי לשמור על הצורה החדשה שלך לאחר הניתוח, עקוב אחר דיאטה הכוללת הרבה חלבונים רזים, פירות וירקות, דגנים מלאים וחלב דל שומן, והתעמל בקביעות.

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו