שאיבת שומן במים – שאיבת שומן רטובה

שאיבת שומן במים - שאיבת שומן רטובה

שאיבת שומן במים כל מה שחשוב לדעת

ניתוח שאיבת שומן נחשב בעבר כהליך שזמין רק עבור מעטים וזמן ההחלמה ממנו היה די ארוך ולרוב הצריך מספר חודשים של מנוחה עד שהיה ניתן לראות את התוצאות הסופיות. כיום ישנם לא מעט סוגים של ניתוחי שאיבת שומן וטכניקות שונות ומתקדמות בהן משתמשים על מנת להגיע לתוצאות הרצויות. הטכניקות הללו פתחו את הדלת עבור לא מעט מטופלים שמבקשים לחטב את הגוף שלהם באמצעות ניתוח שאיבת שומן. אחת הפרוצדורות המתקדמות היא ניתוח שאיבת שומן במים שטומנת בחובה את כל היתרונות של שאיבת שומן סטנדרטית וגורמת לפחות פגיעה ברקמות החיבור בהם מבצעים את הניתוח.

מהי שאיבת שומן במים?

שאיבת שומן במים נעשית תוך שימוש במכשור מיוחד וזרם מים חזק שבאמצעותו משחררים את תאי השומן מרקמות החיבור ולאחר מכן מבצעים הסרה שלהם. המנתח עושה שימוש בצינורית חלולה דקה על מנת לתפוס את תאי השומן ולשאוב אותם החוצה. ניתוח שאיבת שומן מסורתי כולל העברה של צינורית דרך הרקמה אל המקום שממנו רוצים להסיר את השומן ומפרקים אותו לפני שהוא נשאב החוצה.

כיצד ניתוח שאיבת שומן רטובה מבוצעת?

שאיבת שומן רטובה מבוצעת בחדר הניתוח וניתן לבצע אותה תחת הרדמה מקומית, ורידית או כללית בהתאם לאזור הניתוח, בקשה והעדפה של המטופל והמלצה הרפואית של המנתח. למטפל ניתנים גם משככי כאבים על מנת למזער את תחושת האי נוחות שהיא חלק מביצוע ההליך. משך זמן הניתוח מאוד תלוי בהיקף ובאזור שבו מבצעים את ההליך אך הוא לרוב נמשך בין שעה לשלוש שעות. מכיוון שניתוח שאיבת שומן במים אינו מצריך שלב הסתננות ארוך כמו בהליך שאיבת שומן מסורתי, ההליך הוא יחסית קצר יותר.

מה קורה לאחר ההרדמה ומהו משך זמן ההחלמה?

לאחר ביצוע ההרדמה, מוחדרים כמות גדולה של תמיסה רטובה שמורכבת ממשככי כאבים ותמיסת סיילין. בתום הניתוח, מתבצעת סגירה של החתך. זמן ההחלמה הוא מאוד אינדיבידואלי ומרבית המטופלים סובלים מתחושת אי נוחות כמה ימים לאחר הניתוח עד אשר הם יכולים לחזור לשגרת חייהם. המועמדים האידיאלים עבור ניתוח שאיבת שומן הם בעלי משקל עודף שנמוך מעשרים וחמישה קילו שמבקשים להיפטר מכיסי שומן הצטברו שלא ניתן להוריד באמצעות פעילות גופנית או הקפדה על תזונה בריאה.

מה המטרה של שאיבת שומן רטובה?

המטרה העיקרית של שאיבת שומן במים היא לשפר את איכות חייהם של המטופל. ההליך שמיועד גם עבור אנשים שסובלים מבעיות רפואיות כמו לימפדמה אמור לאפשר לאותם מטופלים הקלה על הכאב, הגברה של יכולת הניידות שלהם והסרה של המגבלה לביצוע פעולות שגרתיות בחיי היומיום. גם כאשר מדובר בניתוח שאיבת שומן שמבוצע בגלל שיקולים קוסמטיים בלבד, ההשפעה הנפשית שיש לניתוח על המטופל היא ניכרת.

כיצד לבחור מנתח?

בחירה במנתח שיבצע ניתוח שאיבת שומן במים היא חלק חשוב בתהליך. עליכם לבחור במנתח פלסטי בעל הניסיון והידע הדרושים בביצוע ההליך כיוון שמדובר בפרוצדורה ששונה מעט שאיבת שומן מסורתית. מומלץ להתייעץ עם שניים ואפילו שלושה מנתחים ולהציג בפניהם שאלות כמו כמה זמן הם כבר מבצעים הליכים שאיבת שומן במים או כמה פעמים התמודדו עם מקרים של סיבוכים בעקבות הניתוח. מומלץ אף לבקש לראות תמונות של לפני ואחרי של מטופלים שונים שעברו את אותו תהליך.

באיזה אזורים נהוג לבצע ניתוח שאיבת שומן רטובה?

שאיבת שומן רטובה ניתן לבצע כמעט בכל מקום בפנים ולאורך הגוף. עם זאת, ישנם אזורים יותר שכיחים שבהם מבוצע ההליך והם כוללים שאיבת שומן בירכיים, שאיבת שומן מהישבן, שאיבת שומן מהסנטר, שאיבת שומן בשוקיים, שאיבת שומן בחזה, שאיבת שומן בלסת ושאיבת שומן בסנטר.

מה הם היתרונות של שאיבת שומן במים?

שאיבת שומן רטובה מאפשרת תהליך ריפוי מהיר והחלמה של הפצעים. ההרדמה המקומית שבה נהוג להשתמש במהלך הניתוח מפעילה פחות לחץ על מערכת הלימפה בגוף וההליך מלווה משמעותית בפחות כאב ותחושת אי נוחות. במרבית המקרים, את בגד הדחיסה שהמטופלים נדרשים ללבוש לאחר ניתוח שאיבת שומן יש ללבוש רק למספר שבועות לאחר הניתוח אלא אם כן מדובר במקרה יותר מורכב שמצריך לבישה של כמה חודשים. ניתוח שאיבת שומן רטובה גורם נזק מזערי (אם בכלל) לרקמות שמסביב לאזור שבו מבצעים את ההליך והסיכונים שיכולים להתרחש במהלך הניתוח ובתקופת ההחלמה הם הרבה פחות נפוצים. לאחר ניתוח שאיבת שומן במים, קיימת פחות נפיחות והופעה של שטפי דם והתוצאות שמתקבלות הן מראה חלק וטבעי של האזור המנותח.

כמה זמן אורך טיפול שאיבת שומן במים?

ניתוח שאיבת שומן במים נמשך בין שעה לבין שלוש שעות שבמהלכן מבוצעים מספר חתכים בגודל מילימטרי ומבצעים התאמות של כמות התמיסה שמוחדרת בהתאם לאזור המנותח ומקרה הספציפי. בסוף הניתוח, המטופל מועבר לחדר התאוששות למשך כשעה למטרת השגחה ומעקב אחר המדדים על ידי הצוות הרפואי. במידה והכל תקין, המטופל מועבר לחדר במחלקה כשלרוב נדרש לילה אחד של אשפוז למטרת השגחה.

מה ההבדלים בין שאיבת שומן סטנדרטית לבין שאיבת שומן רטובה?

שאיבת שומן רטובה נעשית באמצעות שימוש בסילון מים שמאפשר לנתק את השומן ממבנה הרקמה תוך הפעלת כוח. פעולה זו מפחיתה את הסיכון באופן משמעותי את ההופעה של תופעות לוואי שונות. כמו כן, ההליך מונע פגיעה ברקמת החיבור, בעצבים ובכלי הדם שנמצאים באזור הניתוח. לעומת זאת, בניתוח שאיבת שומן מסורתי, רקמת השומן מתמלאת בנפח גדול של נוזל על מנת להכין את האזור לניתוח – פעולה שעלולה לגרום לגוף להיראות נפוח ולתווי המתאר של הגוף להיות מטושטשים ופחות אסתטיים. הכמות של נוזל שמוחדרת לגוף בהליך שאיבת שומן במים היא משמעותית יותר קטנה.

כמה זמן לאחר שאיבת שומן רטובה ניתן לחזור לשגרה?

ההחלמה מניתוח שאיבת שומן רטובה היא יחסית מהירה ולרוב לא מתפתחים סיבוכים. לאחר הניתוח, המטופל צריך ללבוש בגד דחיסה למשך כמה שבועות על מנת לעזור לגוף להתעצב עם קווי מתאר אסתטיים. אזור הניתוח עלול להיות נפוח במשך כמה ימים ועלולים להופיע גם שטפי דם יחסית מינימליים. ההמלצה למטופלים היא לנוח כמה ימים לאחר ניתוח שאיבת שומן, אך מרביתם יכולים לחזור לפעילות שגרתית לאחר כיומיים ואף לעסוק בפעילות גופנית תוך כשבועיים מיום הניתוח.

מתי ניתן לראות תוצאות?

את התוצאות הראשונות של ניתוח שאיבת שומן אפשר לראות כבר באותו היום של הניתוח אך לוקח מספר שבועות עד שהנפיחות והבצקת באזור חולפות ואז ניתן להתחיל לראות כיצד הגוף מתעצב מחדש ללא עודפי השומן. התוצאות הסופיות של הניתוח הן לרוב ברורות בין חצי שנה לתשעה חודשים לאחר הניתוח.

איך להבדיל בין אגירת נוזלים לבין שומן שלא הוסר בניתוח?

פעמים רבות קשה למטופל להבדיל בין הנוזלים שהגוף אוגר בזמן תקופה ההחלמה לבין שומנים שלא הוסרו בזמן הניתוח. למרות שלחלק מהאזורים שמנותחים במהלך שאיבת שומן לוקח יותר משלושה חודשים להחלים (לעיתים אף יותר), ההנחיה תמיד תהיה ללבוש בגד דחיסה עד כמה שניתן ולעלות ברמת הפעילויות הפיזיות שמבוצעות באופן הדרגתי לאחר כשלושה חודשים מהניתוח על מנת לשפר את זרימת הדם ולזרז את תהליך הריפוי. במידה וקיים חשש שקיימת הצטברות נוזלים גדולה מדי, מומלץ לפנות אל המנתח ולהגיע לביקורת על מנת להיות בטוחים שתהליך הריפוי מתקדם בהצלחה.

האם נוקשות בבטן לאחר ניתוח שאיבת שומן רטובה היא תקינה?

אחת מתופעות הלוואי של ניתוח שאיבת שומן היא נוקשות בבטן אך באמצעות עיסוי ידני על אזור הניתוח לכל אורכי חודשי ההחלמה תוך שימוש בבגד דחיסה ניתן לרכך את האזור. המטופל גם מוזמן לביקורת אצל המנתח על מנת לבחון את אזורי הניתוח ולוודא שלא נוצר זיהום או סיבוך כלשהו כתוצאה מהניתוח. במידה ולמרות ביצוע העיסוי והקפדה על ההנחיות, עדיין קיים ספק שמדובר במצב תקין, אפשר להתייעץ עם המנתח ולקבל הנחיות ודרכים נוספות למזער את הנוקשות בבטן.

האם כדאי לעלות במשקל לפני ניתוח שאיבת שומן?

מטופלים רבים חושבים שעלייה במשקל לפני ניתוח שאיבת שומן תהפוך את אזור הניתוח ליותר גמיש ופחות מתוח ותסייע למנתח לבצע שאיבת שומן יותר ביעילות אך זאת היא הנחה מוטעית. עלייה במשקל פוגעת בבריאות הכללית של המטופל, גורמת לבעיות פיזיות נוספות כמו התפתחות של דלקת ואף יכולה להאט את קצב ההחלמה של המטופל לאחר ניתוח שאיבת שומן. הקפדה על תזונה בריאה תאפשר למטופל להגיע לניתוח במצב נפשי ובריאותי טוב יותר ובמידה והניתוח יבוצע על ידי מנתח מומחה בעל ניסיון, התוצאות של הניתוח ישיגו את המטרה של המטופל.

כמה זמן מחזיקות התוצאות לאחר שאיבת שומן במים?

בדומה להליכי שאיבת שומן אחרים, התוצאות של ניתוח שאיבת שומן במים נשארות קבועות כיוון שמסירים את השומן באופן מוחלט מהגוף. עם זאת, חשוב לזכור שעלייה במשקל כתוצאה מאי הקפדה על תזונה בריאה ופעילות גופנית יכולים להשפיע באופן ניכר על תוצאות הניתוח ולהצטברות נוספת של שומנים.

האם ניתן לעבור שאיבת שומן במים לאחר שאיבת שומן סטנדרטית?

מטופלים שעברו שאיבת שומן מסורתית יכולים לעבור שאיבת שומן במים. באמצעות הניתוח הנוסף ניתן לתקן תוצאות של ניתוח קודם במקרים שהתוצאות שהושגו לא היו תואמות למטרות שהוצבו מראש על ידי המטופל והגוף לא נראה מאוד אסתטי. חשוב מאוד להביא לפגישת ההתייעצות עם המנתח את התיק הרפואי שבו יהיה את כל המידע שקשור להיסטוריה הרפואית של המטופל והניתוח שאיבת שומן שכבר עבר.

כמה שומן ניתן להסיר באמצעות שאיבת שומן במים?

ניתוח שאיבת שומן רטובה הוא הליך אידיאלי עבור מטופלים שרוצים לקבל קו מתאר חדש לגוף, להחליק ולעצב את גופם מחדש. ההליך עוזר להיפטר מכל אותם אזורים שבהם יש שומן שמסרב לעזוב את הגוף והוא מתאים גם עבור מי שהמבנה הגנטי שלהם חסר פרופורציות כך שלא ניתן לתקן זאת רק באמצעות תזונה בריאה וספורט. מכיוון שבמהלך הניתוח משתמשים בסילון מים עדין שאינו פוגע ברקמות, ניתן לבצע הסרה של כמויות גדולות או קטנות של שומן ללא חשש. ההליך לא מתאים לבעלי משקל גבוה כיוון שהוא לא יצליח להשיג את המטרה של קו מתאר אסתטי לגוף אך הוא כן יכול להיות אידיאלי במקרים של טיפול בבצקת.

האם צפוי כאב לאחר שאיבת שומן רטובה?

לאחר ניתוח שאיבת שומן רטובה, מרבית המטופלים מדווחים על תחושת אי נוחות שניתן להתמודד איתה בקלות באמצעות משככי כאבים לא חזקים. התחושה דומה למעין מתיחה או משיכה של אזור הניתוח אך ללא כאב חד. עיסוי של האזור ואף פעילות גופנית יכולים לסייע בהקטנת תחושת אי הנוחות ואף הנפיחות באזור. הקפדה על תזונה דלת נתרן ושומן כמה ימים לפני ואחרי הניתוח תקדם את תהליך ההחלמה.

האם ניתן להשתמש בשומן שהוסר בשאיבת שומן במים למטרת העברת שומן לפנים?

במהלך ניתוח שאיבת שומן רטובה ניתן לבצע העברה של שומן מאזור מסוים לאזור אחר בגוף כיוון שתאי השומן אינם נפגעים ונשארים בשלמותם. האופן שבו ההליך מבוצע מעניק לחות לתאי השומן ומכין אותם למעבר לאזור אחר ולכן מדובר בפרוצדורה שמתאימה במיוחד למקרים שבהם רוצים להעביר תאי שומן בין אזורים שונים בגוף. ניתן לעשות שימוש באותם תאי שומן למטרת שיפור מראה של השדיים, הרמה והענקת נפח לישבן, להחליק את קווי המתאר של הגוף ואף להעלים צלוליט.

האם שאיבת שומן במים והעברת השומן לאזור אחר בגוף מתבצעים יחד?

במהלך שאיבת שומן רטובה ניתן לשאוב את תאי השומן שהוסרו במלואם ולבצע העברה שלהם למקומות אחרים בגוף שבהם קיים מחסור של שומן. העובדה שתאי השומן אינם נהרסים בתהליך מהווה יתרון והטכניקה בה משתמשים על מנת לבצע את ההעברה עוברת שינויים ושכלולים לאורך הזמן. התייעצות עם המנתח יכולה להיות מועילה על מנת להבין כיצד ניתן יהיה להעביר את השומן לאזורים מסוימים כאשר ביצוע העברת שומן תעשה על ידי המנתח באותו מעמד של שאיבת השומן.

מה ההשפעה של עלייה במשקל לאחר ניתוח שאיבת שומן רטובה?

הליך שאיבת שומן עוזר להיפטר מתאי שומן קיימים אך הוא אינו מונע את ההיווצרות של תאי שומן חדשים. מטופלים שיקפידו על התזונה ושגרת האימונים ייראו הפחתה בכמות השומן בגוף ושיפור בקווי המתאר שלו. ישנם מקרים שבהם מטופלים יוכלו עדיין ליהנות מקווי המתאר החדשים למרות עליה מסוימת במשקל וזאת כיוון שהשומן כבר מצטבר באופן שונה בגוף אך בכל זאת מומלץ לשמור על משקל גוף יציב על מנת לשמר את תוצאות ניתוח שאיבת השומן.

מה הסיכונים בניתוח שאיבת שומן רטובה?

ניתוח שאיבת שומן עלול לגרום כאמור לנפיחות ושטפי דם זמניים באזור הניתוח אך ישנן תופעות לוואי שעלולות להופיע. אזור הניתוח עלול להרגיש קהה באופן זמני, התוצאות עלולות להיראות לא סימטריות, יכול להיות מקרה של הצטברות נוזלים (שלעיתים יצטרכו לנקז החוצה) וגם התפתחות של המטומה. חשוב להיות מודעים לסיכונים האפשריים ולקבל את כל המידע האפשרי בזמן ההתייעצות עם המנתח.

האם שאיבת שומן מתאימה לטיפול בלימפדמה?

הצטברות של שומנים במצב של לימפדמה ניתן לפתור רק באמצעות שאיבן שומן במים. סוגים אחרים של שאיבות שומן אינם יעילים באותה מידה ולרוב דווקא יכולים לגרום לנזק משמעותי ברקמות הלימפה. ניתוח שאיבת שומן למטופלים שסובלים מלימפדמה מעניק לגוף שלהם יותר קלילות, מגביר את התנועתיות שלהם ואף מאפשר לשלב פעילות גופנית בשגרת חייהם.

מה העלות של ניתוח שאיבת שומן במים?

ניתוח שאיבת שומן במים עולה יותר משאיבת שומן מסורתית וזרת כיוון שהמכשור בו משתמשים למטרת הפרוצדורה הוא יקר יותר. העלות כמובן גם תלויה במספר האזורים שבהם מבצעים את הניתוח וההיקף הכללי של הניתוח. במרבית המקרים, הטיפול מבוצע על כשלושה אזורים ואז העלות יכולה להיות בערך כשלושים אלף שקלים. במידה ונדרשת גם העברת שומן לאזורים אחרים בגוף, העלות יכולה להיות גבוהה יותר.
במידה ואתם שוקלים לעבור ניתוח שאיבת שומן, תוכלו להשאיר את הפרטים שלכם בטופס באתר ולקבל שיחת ייעוץ ללא עלות על מנת לקבל את כל המידע האפשרי על שאיבת שומן במים וכך תוכלו להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו