שאיבת שומן ברגליים

שאיבת שומן ברגליים

ככלל, שומן ברגליים מהווה מטרד עבור אנשים שונים ובעיקר עבור נשים. מדובר על עודפי שומן שנצברו באזורים שונים ברגליים ובפרט, בירכיים.

נשים שעברו הריונות ולידות, לא תמיד מצליחות להוריד את עודפי המשקל שהצטבר בגופן כתוצאה מכך ולא תמיד מצליחות לחטב את האזורים בהם הצטברו עודפי שומן. יחד עם זאת, גם נשים עם מבנה גוף רזה וללא מסת שומן גבוהה עשויות לסבול מהצטברות של תאי שומן באזורים שונים בגוף ובפרט, באזור הרגליים.

השיטות לשאיבת שומן ברגליים

בכדי לפתור את בעיית הצטברות השומן באזור הרגליים, ישנם טיפולים בתחום הרפואה האסתטית שמטרתם לתת מענה לבעיה ולסייע בהסרת השומן שהצטבר. הטיפול הנפוץ ביותר בתחום הזה הוא שאיבת שומן ברגליים. הטיפול מתבצע ע"י רופאים מנתחים שעברו הסמכה בתחום הרפואה האסתטית. באופן כללי, טיפול מסוג זה מתאים הן לנשים והן לגברים, שסובלים מהצטברות שומן באזור הרגליים ומעוניינים להיפטר ממנו.

כיום קיימות שיטות שונות של שאיבת שומן ברגליים, אשר שונות זו מזו ברמת היעילות שלהן וכמו כן, בסיכונים אפשריים כתוצאה מהן. בין מגוון השיטות הנפוצות, נכללת השיטה המוכרת ביותר, שבה מבוצעים חתכים קטנים בעור, באזור המנותח ומוחדרת פנימה צינורית לצורך שאיבת השומן. במהלך הטיפול, מבוצע עיסוי של העור שמטרתו למתוח את העור העודף ולעצבו.

שיטה נוספת להסרת השומן ברגליים מבוצעת באמצעות טכניקה של המסת השומן ברגליים באמצעות לייזר או באמצעות תמיסות שונות המיועדות להמסה. בדרך זו, תאי השומן שהצטברו באזור הרגליים יכולים להשתחרר יותר בקלות ולהישאב החוצה לאחר מכן, באמצעות מכשור טכנולוגי לשאיבת שומן.

התהליך של שאיבת השומן מהרגליים מבוצע בד"כ תחת הרדמה מלאה או חלקית, בהתאם לאזור הרגליים שבו מתבצע הטיפול ובהתאם לכמות השומן שיש לשאוב. לרוב, כמות השומן ששואבים במהלך הטיפול נעה בין קילו לשלושה קילוגרמים, כאשר זמן הניתוח עשוי להימשך בין שעה לשעתיים.

תופעות לוואי אפשריות

הודות להתפתחות הטכנולוגיה, תופעות לוואי לאחר טיפולי שאיבת שומן ברגליים אינן קשות במיוחד. לרוב, המטופל עשוי לחוש בכאבים לאחר הטיפול, אשר עשויים לחלוף לאחר כמה ימים בסיוע של נטילת משככי כאבים. הנוסף, ייתכנו הופעתן של בצקות או נפיחויות באזור הרגליים שנותח ולפיכך, נהוג לחבוש את המקום המטופל באמצעות תחבושות מיוחדות שמטרתן למזער תופעות אלה.

למי מתאים שאיבת שומן ברגליים?

יש לציין כי ניתוח שאיבת שומן ברגליים לא בהכרח מתאים לכל אחד. ככלל, איננו מתאים לאנשים בעלי משקל גוף כבד וכמו כן, אינו מתאים לאנשים הסובלים מבעיות בריאותיות כגון: סוכרת, בעיות לב וכיו"ב. בנוסף, אינו מתאים לאנשים שעברו ניתוחים מסוימים ברגליים. בכדי לדעת אם הטיפול מתאים עבורכם, ההמלצה היא להגיע לפגישת יעוץ ראשונית עם מומחה בתחום, שיכול לתת לכם את המידע המלא לגבי שאיבת שומן ברגליים ולהמליץ לכם על טיפול רלוונטי עבורכם.

כמה עולה שאיבת שומן ברגליים?

כשמדברים על טיפולי שאיבת שומן ברגליים, יש לקחת בחשבון גם את פרמטר המחיר. שאיבת שומן ברגליים מוגדרת כטיפול באזור ספציפי בגוף ולרוב מחיריה ינועו בטווח של 24,000 – 14,000 ₪. המחירים עשויים להיות דינאמיים ולהשתנות בהתאם למטופל, לסוג הטיפול ולמכשור איתו משתמש הרופא במהלך הטיפול.

האם שאיבת שומן ברגליים מהווה תחליף לדיאטה?

ככלל, שאיבת שומן היא פרוצדורה כירורגית שמסייעת למטופלים רבים בעיצוב אזורים שונים בגופם, באמצעות הסרת עודפי שומן. יחד עם זאת, טיפול שאיבת שומן איננו תחליף לשמירה על תפריט אכילה מאוזן ועל ביצוע פעילות גופנית מסודרת. מסיבה זו, מטופל שעבר ניתוח לשאיבת שומן ברגליים וחוזר על הרגלי אכילה ישנים, משקל גופו עלול לעלות בחזרה וכך גם עודפי השומן באזורים שונים בגוף ובפרט, ברגליים. בנוסף, שאיבת שומן באזור הרגליים הינה תהליך נקודתי, שמאפשר לעצב את אזור הרגליים, אך לא את האזורים האחרים בגוף.

אנשים המעוניינים בירידה כללית של המשקל, יצטרכו לאמץ שיטות נוספות, כגון: הקפדה על תפריט אכילה מאוזן ובריא, מלבד טיפול שאיבת השומן. יחד עם זאת, ניתוח שאיבת שומן יכול להוות עבורם פתח משמעותי לירידה כללית במשקל, שתבוא לאחר טיפול שאיבת השומן שיעשו, הודות למאמצים ולרצון שלהם לשמור על תוצאות הטיפול.

המסת שומן ברגליים

אח משיטות ההסרה של עודפי שומן ברגליים היא המסת שומן, אותה ניתן לבצע באמצעות טכניקות אפקטיביות, ללא שימוש בניתוחים פולשניים. שיטות המסת השומן ברגליים כוללות כמה טיפולים שונים:

המסת השומנים בקורמדובר בשיטה המתבצעת באמצעות קירור. הקור מביא להקפאתם של תאי שומן בעור ולאחר מכן, מתבצעת המסה שלהם וכן שאיבתם החוצה.
המסה בגלי רדיוטכניקה המבוססת על שימוש במכשיר ששולח גלי רדיו לתוך העור ומטרתם לפרק את תאי השומן ולהמיס אותם.
שיטת בודי טייטשיטה המתבצעת באמצעות שתי אלקטרודות, שמטרתן להמיס את השומנים שמתחת לעור. שיטה זו איננה פולשנית ואין בה ביצוע של חתכים או ניתוח.
המסת שומן בלייזרבשיטה זו, מתבצעת השומן באמצעות קרני לייזר, שבאמצעות ייצור של חום, ממיסות את השומן, מעודדות ייצור קולגן בגוף למיצוק העור וצורבות את כלי הדם. בשיטה זו, פחות קיים סיכון להיווצרות שטפי גם באזור המנותח וההתאוששות מהטיפול מהירה יחסית.
שימוש באולטרסאונדבאמצעות גלי קול יעודיים, מבוצע רטט באזור הרגליים המטופל והדבר מביא לפירוק של דפנות תאי שומן, לזליגתו אל הדם ולסילוקו החוצה ע"י המערכת הלימפטית.
זריקות שמטרתן המסת שומןבאמצעות שיטה זו, מוזרק לגוף חומר הנקרא פוספטידיל כולין שממיס את השומן.
שיטות להמסת שומן

ככלל, גברים בדומה לנשים, פונים לקבל טיפולים בתחום שאיבות שומן באזורים שונים בגוף ובפרט, באזור הרגליים. טיפול שאיבת שומן לגברים מתבצע תחת הרדמה מלאה או חלקית. כשמדובר במטופל בעל משקל גבוהה במיוחד, לרוב תתבצע שאיבת השומן תחת הרדמה מלאה.

שאיבת שומן ברגליים לנשים

עבור נשים רבות, ניתוח שאיבת שומן ברגליים מהווה פתרון לעיצובן וחיטובן. תהליך שאיבת שומן ברגליים נעשה לאחר הרדמה מקומית או כללית. תהליך הניתוח מתבצע ע"י החדרה של צינורית דקיקה לאזור הרגליים המנותח ובאמצעותה נשאב השומן החוצה.

איך מתבצע הניתוח?

ניתוח שאיבת שומן ברגליים מתבצע בהרדמה מלאה. בו הרופא מבצע חתכים זעירים באזור הירך ומכניס צינורית לשאיבת השומן החוצה דרך החורים הללו. במהלך היניקה, המנתח משתמש בעיסוי כדי לעצב את הרגל ולעודד שומן לצאת מהירך. מדי פעם משתמשים בכלים נוספים, כגון טיפול לייזר. מטרת טיפול זה היא להמיס שומן ולהפרידו מרקמות סמוכות באמצעות לייזר. לבסוף, בסוף תהליך השאיבה, העור הנותר נכרת ונתפר באזור המטופל לפני שעוטפים את הרגל בתחבושת מיוחדת.

מהו תהליך ההחלמה?

לאחר שאיבת השומן, המנתח סוגר את החתכים שבוצעו וחובש את המקום המנותח, לצורך החלמתו. מיד לאחר הטיפול, המטופל עובר תקופת התאוששות וחוזר לביתו עם הוראות רופא בנוגע להתנהלותו בימי ההחלמה.

בתהליך ההחלמה, עלולים להיווצר שטפי דם ו/או נפיחות מסוימת באזור ברגליים שנותח. אולם, תופעות אלה בד"כ נעלמות לאחר כמה שבועות. המטופל עשוי לחוש בכאב באזור הרגליים שטופל, במהלך ביצוע תזוזות. לעיתים אף עשוי להופיע למשך זמן מה – חוסר תחושה באזור בו בוצעה שאיבת השומן. אולם, התחשוה הרגילה אמורה לחזור כעבור זמן מה ובנוסף, צלקות שנשארו כתוצאה מהטיפול, עשויות להחלים לאט, על אף שבתחילת ההחלמה הן עשויות להיראות פחות אסתטיות.

על המטופל להקפיד לחבוש את האזור המטופל באמצעות חגורה שניתנה לו מהרופא, בכדי להדק את העור ולסייע בעיצוב הרגליים נחדש.

מאיזה גיל מותר לבצע את הניתוח?

גיל המטופל שיכול לעבור ניתוח שאיבת שומן ברגליים, הינו 18 ומעלה. הסיבה לכך שרצוי שלא לבצע ניתוח שאיבת שומן לפני סיום ההתפתחות הגופנית ובטרם התייצבות סופית של משקל ומראה הגוף. לרוב, ההמלצה היא לבצע טיפולי שאיבות שומן ברגליים עד גיל 40 לערך, כל עוד עורו של המטופל אלסטי ויכול להתכווץ ולחזור לעצמו לאחר ניתוח שאיבת השומן.

האם הטיפול מבטיח העלמת השומן מהרגליים לצמיתות?

נשאלת השאלה: האם טיפולי שאיבת שומן ברגליים מבטיחה את העלמתו של השומן לתמיד? כדי לענות על שאלה זו, ניתן להתייחס למחקרים שונים בנושא, אשר מראים ברובם כי שאיבת השומן עלולה להיות אפקט בומרנג. למעשה, תוך כמה חודשים מיום הטיפול, עלולים עודפי השומן לחזור ולא רק לאזור הרגליים אלא גם לאזורים אחרים בגוף, כמו: הבטן או המותניים. יתרה מכך, השומן החדש שיצטבר לגוף עלול להיות שומן ויסצרלי (ולא שומן תת עורי, שהיה לפני שאיבת השומן) אשר עוטף את איברי הגוף הפנימיים ועשוי להגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

יחד עם זאת, טיפולי ניתוח שאיבת שומן באזור הרגליים עשויים ליצור מוטיבציה גבוהה אצל המטופלים, אשר ירצו לשמור לאורך זמן על תוצאות מוצלחות של הטיפול. באופן זה, יקבל המטופל עידוד להסתגלות לאורח חיים בריא הכולל אכילת מזון בריא וביצוע פעילות ספורטיבית עקבית וכך, יגדל הסיכוי שהשומן שהוסר מאזור רגליו – לא יחזור בשנית.

הכנות שכדאי לעשות לפני הטיפול

טיפול שאיבת שומן ברגליים מצריך התארגנות מראש והכנה של המטופל לקראת הניתוח. ככלל, ההמלצה היא לשים דגש על כמה דברים חשובים בסמוך למועד הניתוח:

 1. יש להימנע משתיה כשש שעות לפני הטיפול ומאכילה כשמונה שעות לפני הטיפול.
 2. יש להימנע מעישון ומשתיית משקאות עם אלכוהול כשבועיים לפני הניתוח.
 3. מומלץ להימנע גם מנטילת תוספי מזון ו/או מדללי דם, כשבועיים לפני מועד הטיפול.
 4. בסמוך לזמן הטיפול, יש להתקלח ולדאוג להיגיינה אישית גבוהה, בייחוד באזור בגוף בו אמור להתבצע הטיפול.
 5. אין להתאפר ביום הטיפול.
 6. מטופל מעל גיל 40 נדרש גם לבצע בדיקת אק"ג.

איך לבחור מנתח טוב לטיפול שאיבת שומן ברגליים?

מעבר לבחירת סוג הטיפול, יש חשיבות גבוהה גם לבחירת הרופא המנתח לביצוע הטיפול. טיפול שאיבת שומן ברגליים ובאזורים שונים בגוף בכלל, מטרתו לחולל תהליך שמתחיל בתוך הגוף עצמו ולא רק באופן חיצוני. בנוסף, מאחר ומדובר בהליך הכולל לרוב ניתוח, שכרוך בשימוש של מכשור חד וכיו"ב, הצלחת הטיפול בעיקרה תלויה גם במקצועיות ובמומחיות הרופא.  לפיכך, בבואכם לבחור רופא מנתח לביצוע שאיבת שומן, כדאי לשים את הדגש על כמה קריטריונים חשובים:

 1. מומלץ לוודא אם הרופא הינו בוגר לימודי רפואה ממוסד לימודים מוכר.
 2. כדאי לבדוק גם אם הוא עבר התמחות במרכז רופאי מוביל, בארץ ו/או בעולם.
 3. לבדק אם אם הינו חבר באיגוד כירורגיה פלסטית ואסתטית.
 4. מומלץ גם לבקש המלצות מלקוחות אחרים שעברו את הטיפול אצל אותו הרופא.
 5. לבסוף, כדאי גם לבדוק אם חדר הניתוח (שבו יתבצע הטיפול) מאושר על ידי משרד הבריאות.

לייעוץ חינם על ניתוחי הסרת שומן בכל השיטות לחצו כאן >>>

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו