הקפאת שומן (קריוליפוליזיס) – המסת שומן בקור 2021

הקפאת שומן המסת שומן בקור

מחקרים הראו הפחתה ממוצעת של שומן בין 15 ל -28 אחוזים בסביבות 4 חודשים לאחר הטיפול הראשוני.

מהי הקפאת שומן?

הקפאת שומן, המכונה בדרך כלל המסת שומן בקור, היא הליך הפחתת שומן ללא ניתוח המשתמש בטמפרטורה קרה כדי להפחית את מצבורי השומן באזורים מסוימים בגוף. ההליך נועד לצמצם מצבורי שומן מקומיים או בליטות שאינן מגיבות לתזונה ופעילות גופנית. והוא אינו מיועד לאנשים הסובלים מהשמנת יתר או הסובלים מעודף משקל משמעותי. הטכניקה רשמה פטנט בשם CoolSculpting.

בעזרת טכניקת המסת שומן, המבוססת על מחקר מדעי, אפשרי להקפיא ולהמיס את גושי השומן הבלתי רצויים בגוף בקלות ובדיוק רב. כך נוצרת הצרת היקפים טבעית של הגוף.

הקפאת שומן קיימת בעשר השנים האחרונות כחלופה לשאיבת שומן, כאשר צורות טיפול מתונות יותר של המסת שומן היו טיפול סטנדרטי להיווצרות מצבורי שומן מקומי מתחת לעור. הפופולריות הגוברת לאחרונה בשימוש בטכניקה זו נובעת מאופייה הלא פולשני וזמן ההחלמה המהיר. עם זאת, זה לא רק סוג אחר של שאיבת שומן – השיטה משתמשת במכות קור ומייצרת תגובה אוטומטית ממערכת החיסון של הגוף עצמו להסרת שומן עיקש ועודפי שומן.

אין שימוש בחתכים או בסכין במהלך טיפולים אלו. במשך ההליך מכשיר מוליך ואקום מושך את הרקמות בין שתי צלחות קירור. ברגע שהתאים מתקררים, הם מתגבשים ונעשים קלים יותר לפירוק. מה שיגרום לאחר מכן לגוף להסיר בבטחה את התאים המתים האלה תוך מספר שבועות.

איזה סוגי טיפולים יש?

יש כמה סוגי מכשירים וסגנונות טיפול להקפאת שומן, כולן מטפלות בצורה בטוחה הן בזרועות העליונות, בגב התחתון או באזור הבטן. המסת שומן בקור משמשת לטיפול מוצלח גם ברגליים ירכיים, מותניים ושומן בחזה עם תוצאות נהדרות.

תהליך ההידוק הקר יכול להיות לא נוח לחלק מהמטופלים; עם זאת, כל אדם חווה זאת באופן שונה בהתאם לסף הכאב שלו ורמת הסיבולת האישית שלו. חלק עשויים לחוש תחושת צביטה בעוד שאחרים לא מרגישים דבר במהלך הטיפולים. רוב המטופלים שצריכים טיפולים באזורים רבים או שסובלים מהצטברות שומן רב הבוחרים בטיפול זה, מתכננים שלושה טיפולים במרחק חודשיים הפרש זה מזה כדי להשיג תוצאות אופטימליות.

טיפול הקפאת שומן
טיפול בהקפאת שומן (המסת שומן בקור)

בהתאם לדרך הטיפול, לעיתים נדרשת תוכנית טיפולים גם של 8 עד 12 מפגשים עם רופא, עד שלוש פעמים בשבוע, כדי להגיע לתוצאות מקסימליות. ובדרך כלל, טיפול אחד או שניים מומלץ בהפרש של 4-6 שבועות זה מזה על מנת לאפשר לעור להחלים ולהסתגל לצורה החדשה ללא שומן, כמובן תלוי במכשור ובהמלצת הרופא.

בדרך כלל אין השבתה בעת ביצוע טיפול זה; ועם זאת עלולה להופיע אדמומיות זמנית באזור המטופל, שבדרך כלל שוככת במהירות לאחר הטיפול. אפשרי לחדש את הפעילות היומית מיד לאחר הטיפול הראשוני ובמהלך כל שלבי הליך הטיפול עד שהתוצאה הסופית תגיע כמה ימים לאחר מכן.

חבילות חום מרגיעות יכולות לשמש מטופלים להרגעת האזורים בהם הם חשים אי נוחות במהלך השעות הראשונות לאחר הטיפול.

אילו אזורים בגוף הכי מתאימים להקפאת שומן?

הקפאת שומן מתאימה לטיפול במצבורי שומן מתחת לסנטר, לזרועות העליונות, לירכיים הפנימיות והחיצוניות, לבטן, אגפים/מותניים ("צמיגי שומן"), גב עליון ("שומן חזייה"), גב תחתון ומתחת לישבן.

כיצד מתבצעת הקפאת שומן?

ניתן לבצע את ההליך בקליניקה פרטית או במרפאת חוץ. שם בודקים את הגודל והצורה של הצטברות השומנים המשוערת והשטח שיש לטפל בו מסומן בעיפרון לסימון עור. המטופלים ערים במהלך ההליך ואין צורך בהרדמה.

מכשיר כף יד הנקרא אפליקטור משמש להקפאת שכבת תאי השומן (אדיפוציטים) מתחת לעור. ראשית, מונחת כרית ג'ל על האזור להגנה על העור. לאחר מכן, הבליטה השומנית נשאבת לתוך הפתח של המוליך. תורגש תחושת משיכה או צביטה קלה כאשר היניקה מתחילה. תחושות אלה, קור עז ועוד תחושות אפשריות אחרות – עקצוצים, כאבים, והתכווצויות – פוחתות לאחר 5 עד 10 דקות כאשר האזור הופך קהה במהלך תהליך הצינון. ושכבת השומן מתקררת בהדרגה לטמפרטורת היעד שבין 30.2 ל 39.2 מעלות פרנהייט.

זה לוקח עד שעה לטפל באזור. ולאחר הטיפול באזור ספציפי, מסירים את המוליך. ניתן לעסות את האזור במשך 2 עד 3 דקות כדי לסייע בפירוק תאי השומן.

כיצד מוסרים תאי השומן?

הטכניקה מבוססת על הממצא המדעי שמראה שתאי השומן רגישים יותר לפגיעה מטמפרטורות קרות מאשר תאים אחרים, כגון תאי עור. הטמפרטורה הקרה פוגעת בתאי השומן. הפציעה מעוררת תגובה דלקתית מצד הגוף, וכתוצאה מכך נגרם המוות של תאי השומן. מקרופאגים, (סוג של תאי דם לבנים) וחלק ממערכת החיסון של הגוף, מגיעים בצורה טבעית למקום הפציעה, כדי לסלק את תאי השומן והפסולת מהגוף.

כמה שומן אפשר להסיר בהקפאת שומן? ומתי אפשר לראות תוצאות?

מחקרים הראו הפחתה ממוצעת של שומן של בין 15 ל -28 אחוזים בסביבות 4 חודשים לאחר הטיפול הראשוני. עם זאת, ייתכן שיהיה אפשרי להבחין בשינויים כלשהם כבר 3 שבועות לאחר הטיפול. שיפור דרמטי כבר מורגש לאחר כחודשיים.

מהם היתרונות של הקפאת שומן?

ישנם יתרונות רבים להקפאת שומן:

 • אין צורך בחתך כירורגי.
 • זהו הליך בסיכון נמוך. ואין סיכון לזיהום.
 • ההליך יכול להתבצע על בסיס אשפוז.
 • אין צורך להרדים את המטופלים לפני ביצוע ההליך.
 • ניתן לטפל ביותר מאזור אחד בגוף בפגישה אחת.
 • רוב האנשים יכולים לחדש את הפעילות היומיומית הרגילה שלהם מיד לאחר הטיפול.
 • ההליך יכול להתבצע על אנשים בכל הגילאים.
 • אין פגיעה בעצבים, כלי דם, שרירים או פגיעה מתמשכת בעור באזור הטיפול.
 • תאי שומן שנפגעו או נהרסו יוצאים לצמיתות מהגוף.
 • מטופלים רבים מדווחים על עלייה בדימוי העצמי ובביטחון עקב השיפור במראה שלהם.

מהם החסרונות והסיכונים של הקפאת שומן?

החסרונות של הקפאת שומן כוללים:

 • ההליך מומלץ רק לאנשים שנמצאים במצב בריאותי כללי טוב וללא בעיות נוירולוגיות או אורטופדיות ומחפשים הפחתת שומן "נקודתית" באזורים ספציפיים בגוף. הקפאת שומן אינה מומלצת לאנשים הסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר.
 • קיים סיכון שהעור עשוי להיות לא אחיד או לא חלק לאחר הריפוי.
 • ייתכן שיהיה צורך ביותר מפגישה אחת בכדי להשיג את התוצאות הרצויות.
 • אם יש צורך ביותר מפגישת טיפול אחת, לא ניתן לבצע את הפגישה הבאה עד 6 – 8 שבועות לאחר המפגש הראשון. הסיבה לכך היא שיכול לקחת זמן רב עד שתאי השומן הפגומים יוסרו מהגוף.
 • התוצאות אינן ניכרות באופן מיידי. מכיוון שתאי שומן מוסרים בהדרגה מהגוף, זה יכול לקחת 3 עד 6 חודשים עד להשגת תוצאות אופטימליות.
 • תופעת לוואי נדירה ביותר שעשויה להתרחש היא היפרפלזיה שומנית פרדוקסלית. במצב נדיר זה, גודל תאי השומן גדל לאחר הקפאת שומן.
 • יכולה להיות עלייה במשקל לאחר הקפאת שומן. שומן יכול להגיע לאיזורים אחרים של הגוף.

לאיזה אנשים הקפאת שומן אינה מומלצת?

אין לבצע הקפאת שומן בחולים הסובלים מהשמנת יתר או הסובלים מעודף משקל משמעותי. כמו כן, אין לבצע אותו באזורי עור שנחתכים או נפצעים, מכילים דליות קשות, דרמטיטיס (אסתמה של העור) או נגעים אחרים בעור.

אנשים בעלי רגישות לקויה או חוסר סובלנות לקור אינם מועמדים מתאימים. ההליך אינו מומלץ לאנשים הסובלים מהתנאים הבאים:

 • תופעת רינו (Raynaud's Phenomenon). מצב נדיר בו טמפרטורות קרות עלולות לעכב את זרימת הדם לאצבעות ואצבעות הרגליים.
 • קריוגלובולינמיה. סוג של דלקת בכלי הדם הנגרמת על ידי חלבונים חריגים שהופכים מוצקים בטמפרטורות קרות. זה קשור לכלי דם חסומים ובעיות אחרות.
 • הפרעת המוגלובין. מחלה אוטואימונית נדירה ביותר שבה תאי הדם האדומים נפגעים במהלך חשיפה לקור.
 • אורטיקריה קרה (Urticaria). מצב נדיר בו העור מפתח כתמים אדומים ומגרדים לאחר חשיפה לטמפרטורות קרות.
 • מחלת אגלוטינין קרה. סוג נדיר של אנמיה המוליטית אוטואימונית שבה המערכת החיסונית של הגוף תוקפת בטעות והורסת את תאי הדם האדומים שלו. המצב מחמיר לעיתים קרובות על ידי טמפרטורות קרות.

תנאים אחרים המהווים סיכון כוללים

 • הריון או הנקה
 • הפרעות עצבים, כגון נוירופתיה סוכרתית
 • הפרעות עור דלקתיות
 • מחלות עור הנגרמות מהפרעות במערכת החיסון, כגון אקזמה או פסוריאזיס

איזה תופעות לוואי יכולות להופיע לאחר הקפאת שומן?

תופעות לוואי זמניות לאזורים המטופלים עשויות לכלול:

 • כאבים או כאבים
 • עקצוץ או עקצוץ בעור
 • אודם
 • נפיחות, שינוי צבע העור או חבורות
 • רגישות או תחושת קהות בעור

תופעות הלוואי עשויות להימשך מספר ימים עד מספר שבועות לאחר הטיפול. הדוקטור המטפל שלך עשוי להמליץ ​​לך על תרופות נגד כאבים כדי להקל על כאבים או אי נוחות אחרת.

בקצרה:

כמה מפגשי טיפול נחוצים בדרך כלל להקפאת שומן?

ייתכן שיש לך רק אזור בעייתי אחד שעשוי לדרוש פגישת טיפול אחת בלבד. וייתכן שיש לך יותר מאזור בעייתי אחד שעשוי לדרוש טיפול או שיהיה צורך ביותר מטיפול אחד באזור ספציפי כדי להשיג את המטרה הרצויה. במפגש עם הרופא שלך הוא ישתף אותך במסקנות שלו כדי לתכנן תוכנית טיפולים ויפרט גם על מספר מפגשי הטיפול הרצויים והסגנון המתאים, בדרך שתענה בצורה הטובה ביותר על המטרות שלך.

במה שונה טיפול הקפאת שומן משיטות אחרות להסרת שומן מהגוף?

טיפול בהקפאת שומן שונה משיטות אחרות להסרת שומן מהגוף, מכיוון שהוא משתמש ב-Cryolipolysis כדי להרוס תאי שומן. העובדה שהוא לא משתמש בחום או בלייזר וגורם להסרת השומן ללא ניתוח עושה את השיטה הזו בולטת ומבוקשת.

איך הקפאת שומן עובדת?

קריוליפוליזיס (המסת שומן בקור) פועלת על ידי קירור האזור הממוקד ל-5 עד -10 מעלות צלזיוס, מה שגורם לשומן שמתחת לפני העור להתמוסס. תאי השומן שהוסרו נשטפים החוצה באופן טבעי דרך מערכת הלימפה שלך ללא צורך בניתוח או התערבות חיצונית.

למי הכי מומלץ לעבור טיפול הקפאת שומן?

טיפול הקפאת שומן מתאים לכל סוגי המטופלים המעוניינים להפחית כיסים מקומיים של רקמת שומן עודפת ועובד בצורה הטובה ביותר עבור אלו עם מצבורי שומן קטנים עד בינוניים בגוף.

אנשים גדולים יותר או בעלי שומן רב יותר עשויים להיות מתאימים יותר להליך כירורגי שונה של שאיבת שומן.

מי לא מתאים לטיפול קריוליפוליזיס (הקפאת שומן)?

קריוליפוליזיס אינו מומלץ אם יש לך דלקת עור פעילה, בזמן מחלות מסויימות, אם עבודתך כרוכה בחשיפה לקור או חום קיצוניים, או אם את בהריון או מניקה. על המטופל להימנע מחשיפה רבה לשמש גם לפני ואחרי הטיפול.

ישנן עוד שיטות להמסת שומן שכדאי לשקול כמו המסת שומן בודי טייט.

איזה תוצאות יהיו לאחר הקפאת שומן?

התוצאות עשויות להשתנות בהתאם לאזור המטופל, אך מטופלים רבים הראו תוצאות דרמטיות עם טיפול אחד בלבד.

למרות שמקורות מסוימים טוענים שהתוצאות של הליך זה הן קבועות, לעיתים נדירות לאחר מספר חודשים (כ-6 עד 12) תאי השומן שהוסרו יכולים לחזור לגודלם הרגיל. הקצב שבו הם חוזרים למצבם המקורי תלוי בנטייה גנטית ובמאפיינים האישיים. לדוגמה, לאנשים הצוברים יותר שומן בירכיים או בבטן שעשו טיפול הקפאת שומן בפנים, יהיה קל יותר לרקמת השומן החוזרת להצטבר שוב באזורים אלה ולא על הפנים שמהם היא הוסרה קודם לכן. לכן המועמדים האידיאליים ביותר לטיפול מהסוג הזה הם עם כיסים מבודדים של עודף שומן סביב הירכיים, זרועות, ברכיים או קרסוליים.

למרות שאנשים מסוימים עשויים לראות ירידה גלויה בתוך שבועיים לאחר הטיפול, אחרים עשויים להזדקק לחודש נוסף או חודשיים עד שהם יבחינו בהבדל. בכל מקרה, התוצאה הסופית בדרך כלל לא נראית עד חודש לאחר הקפאת השומן, מכיוון שזהו הזמן שלוקח לנפיחות ולאגירת הנוזלים הכללית (שיכולה להסוות את התוצאות) לעזוב את הגוף.

בטיפול מוצלח ומקצועי העור יהיה חלק ויכול להיראות מוצק יותר למגע; עם זאת, הוא לא יהיה הדוק מידי. תנודות במשקל אפשריות בהתאם לגורמים רבים כולל הרגלי תזונה, פעילות גופנית, תנאים סביבתיים וכו'. למרות שאין תופעות לוואי שליליות כשלעצמן בעקבות טיפול הקפאת שומן, יש כמה דברים שצריך להיות מודעים אליהם כולל כתמים כחלחלים או אדומים שיכול להופיע במהלך או מיד לאחר הנחת שקית קרח. הם נעלמים לאחר מספר שעות אבל הדוקטור ממליץ להימנע מלשים איפור מעליהם עד שהם נעלמים לחלוטין.

נפיחות בידיים יכולה להתרחש גם אם כי רמת הנפיחות תלויה בכמות השומן שהוסר מהאזור הפגוע. זה חולף תוך שבוע או שבועיים יחד עם כל שינוי צבע זמני שעלול להישאר מאחור (מה שנקרא היפר-פיגמנטציה). לכן, כשחושבים לבצע את ההליך הזה, מומלץ לשקול לעשות אותו במהלך חופשת החגים, חופשת הקיץ או לפני חתונה או אירוע חשוב, כך שהעור ייראה ללא רבב בכל תמונות החג והאירועים המיוחדים.

כמה עולה הקפאת שומן?

עלות הקפאת שומן נקבעת על פי גורמים שונים, כמו משך הטיפול, איזה אזור מטופל ועומק רקמת השומן המטופלת.

הקפאת שומן בשיטת CoolSculpting או קריוליפוליזיס. זהו הליך שאושר על ידי ה-FDA שהוכר ביכולתו להפחית תאי שומן באזורים שבהם הם עקשניים ביותר.

עלות הקפאת שומן בשיטה זו היא כ5000 ש"ח ולעיתים נדרש יותר מטיפול אחד.

טיפול בזריקות להמסת שומן יעלו בין -700 ש"ח ועד 2000 ש"ח לזריקה כאשר ממוצע הטיפולים הוא ארבעה. המחיר הסופי תלוי גם במספר גורמים, כולל הניסיון של הרופא שלך, מיקום הטיפול ועוד.

האם הביטוח מכסה את עלות הקפאת השומן?

הביטוח בדרך כלל אינו מכסה את עלות הניתוח וההליך הקוסמטי אלא אם נוצרת בעיה רפואית בעקבות השומן המצטבר. להקפאת שומן כדאי לבדוק את התנאים עם קופת החולים המבטחת להקפאת שומן מכבי, מאוחדת כללית וכו' ולרוב ישנן אפשרויות מימון או פריסת תשלומים שאפשר לדון בהן עם הדוקטור המנתח.

מהם השיקולים שצריך לקחת בחשבון בנוגע להקפאת שומן?

ההליך צריך להתבצע רק על ידי מנתח פלסטי, מנתח קוסמטי או איש מקצוע מוסמך אחר. חשוב לשוחח עם דוקטור מוסמך אם יש לך חששות לפני שעוברים את ההליך.

לייעוץ חינם על ניתוחי הסרת שומן בכל השיטות לחצו כאן >>>

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו