המסת שומן ברדיו – שאיבת שומן בגלי רדיו RF

המסת שומן ברדיו - שאיבת שומן בגלי רדיו RF

מהי המסת שומן ברדיו?

המסת שומן ברדיו או שאיבת שומן בגלי רדיו היא הליך חדשני לא פולשני לעיצוב הגוף הידוע גם בתור "שאיבת שומן ללא ניתוח" המאפשר להשיג קווי מתאר גוף "מושלמים" במהירות וביעילות. ההליך משתמש בגלי רדיו במקום יניקה כדי להמיס שומן תת עורי. הטכנולוגיה החדשנית מייצרת אזורי מיקרו מתחת לעור החשופים לחום במהלך הטיפול, וכתוצאה מכך נזילות השומן יעילה. שאיבת שומן ברדיו היא טיפול גוף לא פולשני, הדומה להליך המסת שומן בודי טייט (המסת שומן באולטרסאונד) בטוח ויעיל שיכול למצק את העור ולשפר את מראה הצלוליט ברוב אזורי הגוף, לרבות הרגליים, הבטן, הידיים, הגב והירכיים.

במאמר זה המסת שומן ברדיו ושאיבת שומן ברדיו מתכוונים לאותו הליך כך שלא משנה איך כתוב מדובר על אותו הליך:).

הליך הצרת היקפים ברדיו אינו דורש כל הרדמה או השבתה. לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרת היומיום באופן מיידי ולחדש פעילות גופנית ודיאטה על מנת להגיע לתוצאות מיטביות. המעלה של הטיפול בשאיבת שומן באמצעות גלי רדיו הינה שהטיפול אינו פולשני, יתרון נוסף הוא שהטיפול הינו מהיר, לוקח רק 20 דקות לכל אזור בממוצע.

איך עובד ההליך?

המסת שומן ברדיו מתבצעת במכשיר כירורגי דק כדי להעביר גלי רדיו בצורות שונות מתחת לעור. המכונה, אשר פולטת אנרגיה באופן אשר מאפשר להגדיר את "צורתו" של הטיפול, הקובעת עד כמה עמוק לתוך העור ממוקדים גלי הרדיו הללו. המשמעות היא שניתן להשתמש בהליך זה בכל אזורי הגוף עם פרק זמן מופחת של אי נוחות או השבתה.

שאיבת שומן ברדיו משתמשת בשיטה מבוקרת ולא פולשנית לפירוק רקמת שומן בגוף ללא ניתוח או זריקות. תאי השומן מתפוצצים מהעור ומביאים תוצאות מהירות ומיידיות אשר ניתן לשפר עוד יותר באמצעות דיאטה ופעילות גופנית. שאיבת שומן ברדיו הוכחה קלינית כיעילה בשיפור מראה הצלוליט ומשקעי שומן מקומיים.

שאיבת שומן ברדיו זכתה לשבח כטיפול חדש "מהפכני" הממיס כיסי שומן בגוף ללא ניתוח או מחטים, מה שהופך אותו לחלופה בטוחה ויעילה יותר לשאיבת שומן פולשנית. חוקרים ממעבדות וולמן לפוטו רפואה בבית החולים הכללי של מסצ'וסטס בבוסטון הראו גם את ההשפעות של טכנולוגיה חדשה הזו על עיצוב הגוף, ואמרו שהיא מראה הבטחה כ"טיפול לא פולשני מבטיח להפחתת שומן".

ההליך מבוצע על ידי טכנאי מומחה בעל הכשרה מקיפה ביישומים קוסמטיים לא ניתוחיים. טיפול טיפוסי מתחיל במריחת ג'ל מרגיע על אזור הטיפול, ולאחר מכן מוחדר בעדינות צנתר קטן (צינור חלול) למעמקי כיס השומן הממוקד. שילוב של גלי רדיו בתדר גבוה ובתדר נמוך ממיס את הרקמה בתוך הכיס הזה, וגורם לה להיעלם.

מכיוון שכמויות שונות של רפיון עור יכולות להשפיע על הצלחת שאיבת השומן ברדיו, טכנאי מנוסה ומיומן יתאים כל טיפול בצורה הטובה ביותר לצרכים של המטופל.

מהו זמן ההחלמה לשאיבת שומן ברדיו?

מכיוון ששאיבת שומן ברדיו אינה דורשת הרדמה או חתכים, זמן ההחלמה קצר מאוד – זה לוקח רק 10 דקות לטפל באזור בודד. למרות שכל הרדמה מקומית תיגמר זמן רב לפני סיום ההליך, יתכן ותירשם למטופל משכך כאבים לקחת הביתה לאחר הטיפול כדי לעזור לפתור כל אי נוחות שעלולה להתרחש במהלך ההחלמה.

לאחר טיפול שאיבת שומן ברדיו, המטופל יכול לחזור מיד לשגרת החיים הרגילה – כולל עבודה ופעילות גופנית. מאחר והטיפול אינו מייצר חתכים וגורם רק אי נוחות מינימלית, רוב האנשים אינם חווים כאב משמעותי לאחר הטיפול.

האם גם גברים יכולים להפיק תועלת מהנהלים האלה?

כן! החדשות הגדולות הן שהטיפול יכול להועיל לשני המינים עם הליך לא פולשני זה. גברים בימינו לא רצו לפספס את כל הטרנדים האחרונים והם גם רוצים להיראות טוב מבלי להיכנס לתהליכים ניתוחיים פולשניים.

האם יש השפעות ארוכות טווח?

שיטת הטיפול באמצעות שאיבת שומן ברדיו הוכחה כיעילה במספר מחקרים קליניים ונמצאת כיום בשימוש בכל רחבי העולם. אין תופעות לוואי מסוכנות, שכן גלי רדיו מכוונים לרקמות בתוך אזור ספציפי וממוקד ללא השפעה על הרקמה הסובבת. משמעות הדבר היא כי אין סיכון לפגיעה באיברים סמוכים או בחלקים אחרים בגוף במהלך הטיפול.

מה הופך מועמד טוב להליך זה?

במילים פשוטות, למועמד טוב יש מעט משקל או שומן מיותר באזורים מסויימים והוא רוצה למקד את הטיפול לאזורים בעייתיים ספציפיים על מנת לקבל תוצאות מהירות אשר ניתן לראות כבר החל מהטיפול הראשון.

ראינו הכל, מאנשים עם כיסי שומן עקשניים ועד לאלה שפשוט מחפשים קווי מתאר אשר אהובים עליהם יותר – ניתן להשתמש בהמסת שומן ברדיו בכל אזורי הגוף עם אי נוחות או זמן השבתה אשר נמשכים פרק זמן קצר יותר מאשר טיפולים פולשניים יותר.

עוד מי שעשוי להיות מועמד טוב הינו אדם אשר נמצא במצב בריאותי טוב בדרך כלל, ואם יש לו אזורי שומן שהוא רוצה להפחית או להיפטר מהם, כגון:

צידי הבטן, מתיחת חזה נפול, הירכיים הפנימיות והירכיים העליונות, ישבן ועוד.

באיזה ציוד או אופן נעשה הטיפול?

המסת שומן ברדיו נעשית באמצעות צינורית (צינור חלול), אשר מוחדרת לאזור המיועד ומספקת אנרגיה ברדיו ללא השפעה על הרקמה הסובבת. שילוב של תדרים נמוכים וגבוהים יוצר חום בשומן, וגורם לו להתמוסס מתחת לעור. לאחר מכן, מכשיר השאיבה מסיר בעדינות את השומן הנוזלי הזה מגוף המטופל דרך חתך קטן על העור שלו.

האם יש תופעות לוואי?

הליך זה נסבל היטב ואי הנוחות הינה מינימלית. חלק מהמטופלים חווים עקצוץ, חוסר תחושה או שינויים זמניים אחרים אשר אינם מהווים סיבה לדאגה. המטופל צריך לתכנן בין השאר פרק זמן להתאוששות קלה לפחות כמה שעות לאחר הטיפול שלך, אז עדיף לקבוע את ההליך הזה בבוקר.

כמה טיפולים צריך על מנת לחטב באופן מושלם את "גוף החלומות"?

מספר הפגישות שמטופל צריך משתנה בהתאם לאזור המטופל ולתגובה האישית של המטופל לטיפול. הליך זה יעיל בהסרת כיסי שומן, מה שאומר שהוא אמור להפחית באופן דרמטי את כמות תאי השומן בתוך הכיס עצמו – ולהשאיר תאים סמוכים אחרים להתפרק לאורך זמן על ידי חילוף החומרים של הגוף עצמו.

כמה זמן מחזיקות התוצאות?

עם המשך פעילות גופנית והרגלי תזונה טובים, הצורה החדשה של מטופל עשויה להישאר עד שישה חודשים לאחר ההליך – אך סביר להניח שתחווה מידה מסוימת של איבוד שומן תוך מספר שבועות מהטיפול שלך. מטופל יכול להמשיך עם שאיבת שומן ברדיו לפי הצורך כדי לשמור על הצורה הרצויה לו.

האם המסת שומן ברדיו כואבת?

הליך זה נוח מאוד והמטופלים זקוקים רק לעתים רחוקות להרדמה, הרגעה או תרופות נגד כאבים. בדרך כלל יש רק תחושת חום ולחץ, שבדרך כלל שוככים מיד לאחר סיום הטיפול. מטופלים מתארים לעתים קרובות את אי הנוחות שלהם כדומה לזו של כוויות שמש. כל מטופל יכול להתמודד עם רמה זו של אי נוחות על ידי נטילת תרופות נגד כאבים ללא מרשם לפני הגיע התור שלו.

כמה זמן לוקח הליך הטיפול?

כל ההליך ייקח בין שעה לשעתיים כולל הכנה, הטיפול עצמו כולל כל טיפול המשך הכרחי. משך הזמן שמטופל יצטרך לבלות במשרדנו ישתנה בהתאם לגודל אזור הטיפול בו בחר לטפל.

כמה זמן לוקח עד שמטופל יכול לחזור לפעילות רגילה?

עדיף לתזמן את ההליך לזמן שבו יהיה למטופל זמן מספיק על מנת להירגע ולהישאר במנוחה במשך רוב שעות היום. המטופל יכול לחזור לעבודה או ללימודים כבר למחרת, אך חשוב להימנע מפעילות מאומצת במשך 24 שעות לאחר ההליך. מומלץ להמנע גם משתיית אלכוהול במסגרת זמן זו.

כיצד יש להתכונן לטיפול בשיטת שאיבת שומן בגלי רדיו?

על המטופל להפסיק לקחת את כל התרופות נוגדות הדלקת הלא סטרואידיות (Advil®, Aleve®) שבוע לפני הליך הטיפול. על המטופל יהיה להימנע מאוכל ומשקה לאחר חצות יום לפני שעת התור, מכיוון שהדבר עשוי לגרום לבחילות ולקלקול קיבה במהלך ההליך.

מה עשוי לקרות בפגישה סטנדרטית?

הטיפול בפועל אורך בין 30 דקות לשעה, תלוי באזור המטופל. מטופלים נכנסים למשרדנו עם בטן ריקה, אבל זה בסדר להביא מים או לקחת תרופות עם לגימות מים לפני תחילת ההליך. אין צורך בהרדמה, אך מטופלים יכולים לקחת תרופות הרגעה קלות או נוגדות חרדה אם ירצו.

מכשיר להמסת שומן ברדיו - שאיבת שומן בגלי רדיו RF
מכשיר להמסת שומן ברדיו

האם יש צורך ללבוש בגדים מיוחדים לאחר הטיפול?

הליך זה אינו מצריך לבוש צמוד או מחטב ומטופל אמור להיות מסוגל לחזור לארון הבגדים הרגיל שלו מיד לאחר הפגישה שלו. אולי כדאי למטופל להביא בגדים רפויים ונוחים אשר יוכל ללבוש אותם בדרכו הביתה, כמו גם בגד קליל ונוח לשינה.

האם ניתן לטוס לאחר הטיפול?

אנו ממליצים להמתין 48 שעות לאחר ההליך של הטיפול לפני הטיסה. אם מתכוונים לנסוע ברכב, אנו ממליצים גם לעצור כל שלוש או ארבע שעות על מנת לעשות הפסקה ולהסתובב כדי לשמור על זרימת הדם ברגליים.רצוי ללבוש בגד מבד נצמד או בגד תומך על המטוס במהלך הטיסה.

מה קורה לאחר סיום ההליך?

האזור המטופל יהיה מעט ורוד ונפוח למשך מספר ימים, אך זה אמור להיעלם תוך שבוע. יש אפשרות לכסות את האזור במייק אפ אם תרצי, או פשוט לתת לו להחלים מעצמו. אנא הימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך שבוע לאחר ההליך שלך כדי למזער כל חבורות או נפיחות.

כמה זמן לוקח עד שרואים את התוצאות הסופיות של הטיפול באמצעות גלי רדיו?

שמונה עד שנים עשר שבועות הם פרק הזמן הטיפוסי הדרוש להשגת ריפוי אופטימלי וכדאי לשים לב שהגוף שלך מתחיל להתאר את הצורה הרצויה לך. עבור אנשים מסוימים זה יהיה מספיק זמן כדי לראות את התוצאות הסופיות שלהם, אבל עבור אחרים זה עשוי לקחת עד שישה חודשים.

שאלות נפוצות

מתי אוכל להמשיך להתאמן?

אנו ממליצים להמתין שבועיים לאחר ההליך כדי להתחיל להתאמן שוב, אך זוהי רק הנחיה כללית. אם אתה תחת השגחה קבועה של איש מקצוע רפואי או מאמן, הם יוכלו לייעץ לך מתי עליך להתחיל לחדש את הפעילות הגופנית.

איזה סוג של סיבוכים יכולים להיווצר?

כמו בכל הליך כירורגי, עלולים להיווצר סיבוכים. הסיבוך השכיח ביותר הוא זיהום; עם זאת, הסיכון לכך נמוך מאוד ואנו מבצעים בדיקות דם באופן שגרתי לפני הטיפול שלך כהגנה מפני בעיה פוטנציאלית זו. סיבוכים אפשריים נוספים כוללים המטומה (התאספות דם מתחת לעור), חבורות, כאב ואי נוחות סביב האזור, או נפיחות.

האם אצליח לחזור לשגרה הרגילה לאחר הטיפול?

כן, בדרך כלל תוכל לחזור לשגרה הקבועה שלך ללא בעיות. עם זאת, אנו ממליצים להימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך שבוע לאחר ההליך ועליכם להימנע מכוויה מהשמש באזור שטופל במשך שלושה או ארבעה שבועות. ניתן לשחות או לטבול בג'קוזי, אך עשו זאת בעדינות והימנעו משימוש בסאונות ומעיסוי האזור למשך שבועיים.

האם תוצאות הטיפול נמשכות לנצח?

מכיוון שמדובר בהליך זעיר פולשני, התוצאות יכולות להימשך ללא הגבלת זמן. עם זאת, עליך לשים לב שהגוף שלך עשוי לצבור רקמת שומן באזור המטופל לאורך זמן ולמרות שהוא מאוד הדרגתי, תהליך זה לא ניתן לעצור או לאחור. אם ברצונך לשמור על המראה שלך לאחר קבלת טיפול זה, אנו ממליצים לשמור על תזונה בריאה ולהשתתף בפעילות גופנית סדירה.

האם ניתן לטפל ביותר מאזור אחד?

מכיוון שמדובר בהליך זעיר פולשני, שהשפעתו תימשך ללא הגבלת זמן, ניתן לחזור בכל עת כדי להוסיף אזורים כמו הידיים או הירכיים. בדרך כלל אנו ממליצים להמתין שלושה או ארבעה חודשים לפני ביצוע טיפול נוסף על מנת להחלים באופן מלא ולחוות תוצאות מיטביות.

מהי ההשפעה ארוכת הטווח לאחר מספר הליכים?

אין השפעות שליליות מיידיות הנובעות מהטיפול. הסיבוכים האפשריים היחידים לטווח הארוך שאתה עלול לחוות קשורים להצטלקות או שינוי צבע של האזור/ים המטופלים. עם זאת, הם בדרך כלל מינימליים ואינם מורגשים כאשר לובשים בגדים. אם ברצונך לשמור על התוצאות שלך, אנו ממליצים לשמור על תזונה בריאה ולהשתתף בפעילות גופנית סדירה.

כמה זמן נמשכת השפעת הטיפול?

כדי לשמור על תוצאות מיטביות, מומלץ להקפיד על תזונה בריאה ולבצע פעילות גופנית סדירה; עם זאת, הליך זה ישמור בדרך כלל על השפעותיו ללא הגבלת זמן. שימו לב שאם תמשיכו לעלות במשקל, תבחינו בעלייה הדרגתית בשומן באזור/ים המטופלים. אנו ממליצים להמתין שלושה או ארבעה חודשים לפני ביצוע טיפול נוסף אם זה קורה.

היכן אוכל לבצע את ההליך?

הליך זה יכול להתבצע בכל מרפאת קוסמטיקה מוסמכת או משרד רופא. אם אתם מתכננים לעבור שאיבת שומן, אנו ממליצים להיעזר במרפאה המציעה את הטכנולוגיה והציוד העדכניים ביותר, וכן בצוות של אנשי מקצוע מנוסים. אתה יכול לבקר באתר האינטרנט שלנו כדי למצוא מידע על רופאים בקרבת מקום המציעים הליך זה.

האם אוכל לחזור לעבודה מיד לאחר מכן?

עליך לתכנן לבלות לפחות שעתיים במרפאה או במשרד הרופא לצורך הטיפול שלך. אם מדובר בהליך פשוט ולא פולשני כמו שאיבת שומן או הסרת שיער בלייזר, ייתכן שתוכל לחזור הביתה מיד לאחר מכן. עם זאת, אם מדובר בהזרקת הרדמה ו/או שימוש במכשירים רפואיים כגון אולטרסאונד או זרם חשמלי, אנו ממליצים להישאר עוד שעה וחצי להשגחה.

הסיבוכים האפשריים היחידים לטווח הארוך שאתה עלול לחוות קשורים להצטלקות או שינוי צבע של האזור/ים המטופלים. עם זאת, הם בדרך כלל מינימליים ואינם מורגשים כאשר לובשים בגדים. אם ברצונך לשמור על התוצאות שלך, אנו ממליצים לשמור על תזונה בריאה ולהשתתף בפעילות גופנית סדירה.

לייעוץ חינם על ניתוחי הסרת שומן בכל השיטות לחצו כאן >>>

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו