מה ההבדל בין שאיבת שומן להמסת שומן?

המסת שומן ושאיבת שומן - הבדלים

אכילה נכונה והקפדה על פעילות גופנית קבועה הן שגרת חיים בריאה אך לעיתים על אף המאמצים לא מצליחים להשיג את המטרה. אזוריים בעיתיים בגוף כמו המותניים, הירכיים והבטן מהווים אתגר עבור כל מי שמעוניין להגיע למראה גוף אסתטי וחטוב. שאיבת שומן והמסת שומן הן שני טיפולים שניתן לעבור על מנת לסייע  להיפטר מעודפי שומן כאשר הבחירה בהליך המסוים תהיה בהתאם לצרכי הגוף והמטרות האישיות של המטופל. 

מהי שאיבת שומן?

שאיבת שומן מהווה אמצעי יעיל ובטוח לסלק עודפי שומן מהגוף ולעצב אותו מחדש. כיום ישנן לא מעט טכנולוגיות כמו ניתוח שאיבת שומן באמצעות לייזר אשר מאפשרות להיפטר גם ממצבורי שומן עקשניים במיוחד באזורים שונים בגוף.  שאיבת שומן היא הליך כירורגי בו משתמשים במכשור זעיר למטרת השגת תוצאות מהותיות באופן מהיר יחסי, כאשר רק תקופת ההתאוששות לוקחת זמן. שאיבות שומן מבוצעות על אזורים רבים בגוף והתוצאות נשמרות לטווח הארוך אלא אם כן המטופל לא מקפיד על שגרת חיים בריאה ועולה במשקל כתוצאה מכך. 

מהו תהליך המסת שומן?

המסת שומן היא הליך שמיועד למטופלים להיפטר מעודפי שומן אך אינם מעוניינים לעבור הליך כירורגי. מדובר בטכניקה ייחודית שמאפשרת להיפטר משומן מכל אותם אזורים בעיתיים בהליך לא פולשני. זמן ההחלמה הוא גם יחסית קצר יותר ביחס אל ניתוח שאיבת שומן וזו הסיבה שהמסת שומן הופכת להיות יותר ויותר פופולארית לאורך השנים. 

ההבדלים המרכזיים בין שאיבת שומן להמסת שומן

ההבדל המהותי בין שני ההליכים הוא כאמור העובדה ששאיבת שומן הוא הליך כירורגי והמסת שומן היא הליך לא פולשני. הבדל נוסף הוא היקף הטיפול הנדרש – שאיבת שומן מתאימה למקרים שבהם היקף הניתוח הוא גדול יותר בעוד שהמסת שומן מתאימה יותר במקרים של הסרת שומן בכמות יחסית קטנה יותר. הליך שאיבת שומן מצריך רק טיפול אחד בעוד שהמסת שומן מצריכה מספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה אך זמן ההתאוששות מהמסת שומן הוא משמעותית קצר יותר. העלות של המסת שומן היא גם נמוכה יותר מהעלות של שאיבת שומן. 

התייעצות עם מומחה

במהלך פגישת הייעוץ עם הרופא המנתח, המטופל יוכל להעלות כל שאלה ודאגה ולדון במטרות של הניתוח. לאחר ביצוע בדיקה פיזית, הרופא יכול להנחות את המטופל לאורך תהליך ההחלטה על מנת שלבסוף ההליך שיבוצע יהיה המתאים ביותר וישיג את המטרות של המטופל. שני סוגי הטיפולים נחשבים לאיכותיים ויעילים אך מטרת הייעוץ תהיה לקבוע איזה טיפול ישיג את התוצאות הטובות ביותר במקרה הספציפי של המטופל.

ההבדל במטרות של שאיבת שומן והמסת שומן

הליך המסת שומן נועד לטפל באזורים יותר ממוקדים והוא אידיאלי עבור מטופלים שמחפשים שיטה לא כירורגית להפחתת השומן בגוף. מספר מחזורי הטיפול הנדרשים בהליך המסת שומן תלוי באזור שבו מטפלים והמטופל צריך להיות מודע לכך שייקח זמן להגשים את המטרות שלו כיוון שאת התוצאות רואים רק לאחר כמה שבועות. כאשר המטרה כוללת הסרה של עודפי משטחים גדולים יותר בגוף ושיפור דרמטי במראה של הגוף, שאיבת שומן תהיה הבחירה המתאימה יותר. במידה והמטרה היא גם לבצע העברה של שומן לאזורים אחרים בגוף, פעולה זו תוכל להתבצע רק בהליך של שאיבת שומן. 

אזורי הטיפול בשני סוגי הטיפולים

שאיבת שומן מבוצעת במקרים שבהם קיים אזור גדול יותר שבו ריכוז של עודפי שומן כאשר האזורים הנפוצים ביותר הם שאיבת שומן מהסנטר, שאיבת שומן ברגליים, שאיבת שומן בירכיים, שאיבת שומן בבטן או במותניים, שאיבת שומן בגב, שאיבת שומן בישבן, שאיבת שומן בזרועות, שאיבת שומן בפנים בצוואר ובחזה. המסת שומן מתבצעת בעיקר באזור הגב, באזור שמתחת לסנטר ובירכיים הפנימיות והחיצוניות.

ההבדל בתוצאות של שאיבת שומן והמסת שומן

התוצאות של הליך שאיבת שומן הן לרוב יותר קיצוניות כיוון שכמות עודפי העור שמוסרת היא גדולה יותר. שאיבת שומן מאפשר להיפטר מעודפי השומן גם מהר יותר אך הופעה של שטפי דם היא שכיחה. באמצעות שני ההליכים ניתן לקבל תוצאות לטווח ארוך של גוף שנראה טוב אך במקרה של המסת שומן לרוב נדרש בין חודש לחודש וחצי עד שניתן לראות את התוצאות הסופיות של הטיפול.

סיכונים ותופעות לוואי בשאיבת שומן 

ניתוח שאיבת שומן נחשב ליחסית בטוח אך הסיכונים גדולים יותר ביחס להליך המסת שומן וישנן תופעות לוואי שמופיעות מיד לאחר ההליך והן כוללות חוסר תחושה, נפיחות וכאב באזור הניתוח. ישנן תופעות לוואי שיכולות להופיע גם מספר חודשים לאחר בביצוע ההליך כמו הצטברות של נוזלים במעין שק תת עורי שיהיה צורך לנקז על מנת למנוע אפשרות של התפתחות זיהום באזור. אצל חלק מהמטופלים יכול להתפתח גם נמק שיפגע ברקמות וישבש את קווי המתאר של הגוף. 

סיכונים בהמסת שומן

כיוון שתהליך המסת שומן הוא לא פולשני, רמת הסיכונים היא יותר נמוכה אך תופעות לוואי אפשריות שעלולות להופיע הן תחושת עקצוץ וחוסר תחושה באזור הטיפול, אי נוחות כללית, שטפי דם ואדמימות באזור. כל התופעות לוואי לרוב נעלמות לאחר מספר ימים ורק במקרים קיצוניים יכול להתפתח מקרה של היפרפלזיה שומנית פרדוקסלית שגורמת לתאי שומן באזור הטיפול דווקא לגדול. 

מה ההבדל בעלויות של שאיבת שומן והמסת שומן?

המסת שומן מצריכה לרוב מספר טיפולים בעוד שהליך שאיבת שומן מסתיים במפגש אחד ולמרות זאת הליך המסת שומן נחשב לזול יותר ביחס לשאיבת שומן. העלות של המסת שומן לרוב נעה בין 4000 – 8000 שקלים בעוד שלהליך שאיבת שומן מחיר שנעה בין 8000 – 15000 שקלים. הסיבה שטווח המחירים בשני ההליכים הוא כה גדול היא שהמחיר נקבע בהתאם לאזור והיקף הטיפול הנדרש.

השארת פרטים בטופס באתר וקבלת שיחת ייעוץ ללא עלות תוכל להעניק לכם את כל המידע שאתם צריכים ולכוון אתכם בהתאם על מנת שתוכלו להגיע להחלטה שתניב את התוצאות הטובות ביותר בתום ההליך. 

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו