שאיבת שומן בפנים

שאיבת שומן בפנים

לא סתם אומרים כי הפנים הן כרטיס הביקור של כל אחד ואחת, הרי באמצעותן נקבע הרושם הראשוני שמתגבש אצל אנשים אחרים מולם עומדים. מראה פנים אסתטיות ומטופחות מעיד ברמה מסוימת על תכונותיו ואופיו של אדם, וגם כמובן מסייע להרגשת ביטחון ודימוי עצמי גבוה הנראה כלפי חוץ. לכן אנשים המרגישים כי הפנים שלהם אינן אסתטיות ויפות כתוצאה מלחיים שמנמנות המסתירות את קו הלסת, סנטר מדלדל המקנה מראה עייף ומבוגר או צוואר בעל ריכוז שומן גבוה כך שלא קיימת הפרדה בין הצוואר לסנטר – מעוניינים לשפר את המראה החיצוני שלהם באמצעות טיפולים קוסמטיים מתאימים.

אחד מטיפולים אלו הוא שאיבת שומן בפנים, המאפשר למטופלים ליהנות ממראה פנים מטופח, אסתטי וכן יפה ומושך יותר. במאמר הבא נפרט אודות טכניקת שאיבת שומן בפנים, כיצד היא מתבצעת, אילו שיטות קיימות, לאילו אזורים הטיפול מיועד וכן מידע מקיף נוסף בנושא.

מהם טיפולי שאיבת שומן?

שאיבת שומן הינה פרוצדורה ניתוחית בתחום האסתטיקה הרפואית, שמטרתה להיפטר ממצבורי שומן נקודתיים הנמצאים באזורים שונים בגוף. טיפול שאיבת שומן (נקרא גם בשם Liposuction) מסייע במקרים רבים לעצב ולחטב את הגוף, זאת לאחר שדיאטות ופעילות ספורטיבית לא הצליחו לספק את המטרה הזו.

יחד עם זאת יש לזכור כי טיפולי שאיבת שומן אינם נועדו כדי להחליף תהליכי דיאטה / תזונה נכונה או פעילות גופנית, אלא מיועדים רק עבור אנשים שאינם מצליחים להיפטר מעודפי שומן נקודתיים שהצטברו באזורים אסטרטגיים בגוף כמו בטן, ירכיים, זרועות, ישבן וכן כמובן גם באזור הפנים.

האם שאיבת שומן בפנים נחשבת כשיטה יעילה?

בדומה לכל טיפול אסתטי אחר, שאיבת שומן בפנים מאפשרת לשפר את המראה והחיוניות של הפנים, ולשם הצלחה בתהליך הטיפול חשוב לדעת מתי הזמן האידיאלי לביצוע של התהליך. כיוון שהגמישות של העור היא הפרמטר המרכזי בקבלת תוצאות מיטיבות לאחר טיפולי שאיבת שומן, רצוי לבצע שאיבת שומן בפנים בגיל מוקדם יחסית עוד כשהעור בעל גמישות גבוהה.

בדרך הזו ניתן לראות תוצאות טובות לאחר שאיבת השומן, כך שתאי העור העודפים בהם היו מצויים מצבורי השומן יצטמצמו ויתאימו עצמם למבנה החדש ומחוטב של הפנים. למרות שהאלסטיות של עור הפנים תורמת רבות ליעילות השיטה, ניתן לבצע שאיבת שומן גם בגילאים מבוגרים יותר כאשר העור פחות גמיש, אך יש לקחת בחשבון כי ככל הנראה יהיה צורך בטיפולים משלימים של הסרת עודפי העור בפנים שלא התכווצו לאחר שאיבת השומן.

כל השיטות לשאיבת שומן בפנים

כיום הודות להתפתחות הטכנולוגיה בענף האסתטיקה הרפואית, ניתן למצוא מגוון שיטות לשאיבת שומן בפנים כשלכל אחת יש את המאפיינים והיתרונות שלה:

  • שאיבת שומן סטנדרטית – שיטה זו נחשבת פופולרית למטרות שאיבת שומן מאזורים שונים בגוף, כמו שטחים גדולים בבטן וירכיים או שטחים קטנים ונקודתיים כמו בפנים. בשיטה זו המנתח הפלסטי מבצע חתכים זעירים באזורים הייעודיים בגוף מהם השומן נשאב, ודרכם הוא מחדיר צינוריות מתכת דקיקות השואבות את עודפי השומן אל מחוץ לגוף.
  • שאיבת שומן באמצעות לייזר – שיטה נוספת בתחום שאיבות השומן הינה שאיבת שומן באמצעות לייזר, אותה ניתן ליישם באזורים קטנים כמו הפנים הדורשים שאיבת שומן ממוקדת. תהליך שאיבת שומן בלייזר בפנים מבוצעת באופן זהה לשאיבת השומן הסטנדרטית, עם חתכים זעירים והחדרת צינורית דקיקה ממתכת, אך על גבי הצינורית קיים מתמר מיוחד שמשחרר קרני לייזר בצורה מבוקרת. לאחר החדרת הצינורית לאזור הייעודי בפנים, הלייזר מחמם את רקמות השומן ומפרק אותן כך שהן נמסות ונשאבות מהגוף דרך אותה צינורית.
  • שאיבת שומן על ידי המסת השומן – שיטה נוספת המוכרת בשם ליפוליזיס, הינה שיטה נפוצה נוספת לשאיבת שומן מהפנים. בשיטה זו מתבצע למעשה תהליך המסת שומן בפנים באזור הייעודי לכך, זאת באמצעות הזרקה של חומרים מיוחדים המסוגלים להמיס את השומן העודף.

שאיבת שומן בפנים ללא ניתוח – יש דבר כזה?

טכניקת שאיבת שומן הינה הליך כירורגי לכל דבר, כיוון שמהלך הטיפול כולל ביצוע של פעולה פולשנית בגוף כמו ביצוע חתכים לצורך החדרת צינורית מתכת שתפקידה לשאוב את השומן אל מחוץ לגוף. לאלו החוששים מטיפולים כירורגיים המצריכים לבצע הרדמה מלאה, וכן כמובן חתכים בגוף, ניתן למצוא שיטת טיפול לשאיבת שומן שאיננה כירורגית.

שיטת המסת שומן מאפשרת שאיבת שומן בפנים ללא ניתוח, כך שהמטופלים לא יצטרכו להיכנס אל חדר הניתוח כלל ואינם יעברו פעולות פולשניות, אלא יוזרקו חומרים פעילים אל אזורים ייעודיים בפנים שיבצעו המסה של רקמות השומן.

בנוסף ידועה גם שיטת בודי טייט להמסת שומן – הידועה יותר בשם "פייס טייט" כשמדובר על טיפול המסת שומן בפנים בשיטה זו.

המסת שומן בפנים - שאיבת שומן בפנים ללא ניתוח
זריקה להמסת שומן בפנים – שאיבת שומן בפנים ללא ניתוח

שאיבת שומן בפנים – למי זה מתאים?

שאיבת שומן בפנים יכולה להתאים לכל גבר או אישה הסובלים מהצטברות של עודפי שומן באזורים שונים בפניהם, והם מעוניינים לחטב את קווי המתאר של פניהם בטכניקה יעילה המביאה לתוצאות מצוינות. כיוון שהתהליך ייעודי לצורך הסרה של תאי שומן עודפים בפנים, אנשים הסובלים מלחיים מלאות, סנטר כפול או צוואר נפול יוכלו למצוא את טיפול שאיבת שומן בפנים אידיאלי עבורם.

הליך ההחלמה משאיבת שומן בפנים

לרוב לאחר טיפול שאיבת שומן בפנים ניתן לצפות לנפיחות ושטפי דם באזור המטופל, שאלו תופעות שגרתיות הנובעות מההליך הכירורגי שבוצע. במידה והוסרו תאי שומן באופן נקודתי וממוקד, כמו בסנטר לדוגמה, ניתן לעיתים לראות את התוצאות של הטיפול כבר בסיומו. יחד עם זאת יש לזכור כי החלמה מלאה אורכת בדרך כלל מספר שבועות.

במקרה שהמטופל חווה כאבים ואי נוחות, ניתן לטפל בכך באמצעות נטילה של משככי כאבים שיסייעו להרגשה, אך לרוב מדובר על תופעות שחולפות לאחר מספר ימים. על מנת לסייע לגוף להיפטר מעודפי השומן שהוצאו, יש ללבוש חגורת לחץ מיוחדת באזור הטיפול כדי שכל הנוזלים ינוקזו כראוי והאזור המטופל יחזור להיות מוצק וחטוב.

שאיבת שומן בלחיים

מראה של לחיים תפוחות יתר על המידה עשוי לפגוע במראה החיצוני ובדימוי העצמי של אנשים הסובלים מבעיה אסתטית זו, ובמיוחד כאלו שאינם סובלים מעודפי שומן ניכרים באזורים אחרים בגופם. כיוון שמראה זה עשוי ליצור ליקוי אסתטי, קיימת אפשרות לבצע שאיבת שומן בלחיים בתהליך פשוט ויעיל. יש לקחת בחשבון כי במרוצת השנים השומן הקיים בלחיים שוקע, ולכן מומלץ להיוועץ עם מנתח פלסטי מומחה בטרם מחליטים לבצע שאיבת שומן בלחיים.

שאיבת שומן מהסנטר

הסנטר הוא אחד מהאזורים הבולטים בפנים, ולכן ניתן לומר כי טיפולי שאיבת שומן מהסנטר הם בין הטיפולים הנפוצים שיש בתחום. לרוב המטופלים המעוניינים לבצע שאיבת שומן מהסנטר הם אלו הסובלים ממראה של סנטר "כפול", כך שקיים חיבור שאינו טבעי בין הסנטר לצוואר כך שנוצר מראה שאינו אסתטי. מצבים אלו עלולים להתרחש מסיבות שונות כמו עודף משקל, צריכה גבוהה של קלוריות לעומת מה שהגוף דורש וכן גם גנטיקה.

טיפולי שאיבת שומן מאזור הסנטר נחשבים יעילים ובטוחים, ולרוב מתבצעים על ידי שיטת שאיבת שומן בלייזר המעניקה תוצאות מהירות ואיכותיות. יחד עם זאת יש לזכור כי שאיבת שומן מהסנטר איננה מיועדת לכל אחד, אלא לרוב עבור מטופלים המעוניינים להשוות מראה אחיד ואסתטי של הסנטר לשאר גופם, ולא מטופלים הסובלים מסנטר כפול כתוצאה מעודף משקל.

שאיבת שומן מהסנטר ללא ניתוח

כיוון שהסנטר מצריך טיפולי שאיבת שומן מאזור שהוא קטן וממוקד, ניתן לבצע גם הליך שאיבת שומן מהסנטר ללא ניתוח. באמצעות טכניקת המסת שומן, שאיננה מצריכה ביצוע של חתכים והחדרת צינורית לגוף, ניתן להזריק לאזור הסנטר תרכובות ייחודיות שתפקידם להמיס את תאי השומן העודפים ולסלקם מהגוף בתהליך ביולוגי טבעי של הגוף.

כמה עולה שאיבת שומן בסנטר?

תחום הטיפולים האסתטיים בגוף הינו רחב ומגוון, וכן כך גם טווחי המחירים של טיפולים אלו. כיוון שישנן שיטות שונות לטיפולי שאיבת שומן מהסנטר, ניתן למצוא עלויות משתנות לכל סוג של טיפול זאת בהתאם למרכז האסתטי בו הטיפול מבוצע, המנתח הפלסטי המבצע את ההליך, השיטה הדרושה להצלחת הטיפול וכן פרמטרים נוספים. ניתן לומר באופן כללי כי טווח מחירי שאיבת שומן בסנטר נעים מ-5000 ₪ ועד 20 אלף ₪, זאת כאמור על פי מגוון של פרמטרים שונים.

שאיבת שומן מהצוואר

טיפול שאיבת שומן בפנים נוסף שהוא נפוץ בקרב גברים ונשים המעוניינים לשפר את מראה פניהם, הינו טיפול שאיבת שומן מהצוואר. במקרה זה מדובר על הצורך בהחזרת המראה המתוח והגמיש של עור הצוואר, וכך להיפטר ממראה לא אסתטי של צוואר מקומט ונפול בו קיימים עודפי שומן רבים. לרוב שאיבת שומן מהצוואר נועדה כדי לפתור את בעיית "הסנטר הכפול", וכך ליצור את ההפרדה הטבעית והרצויה בין קו הפנים לקו הצוואר.

טיפול שאיבת שומן מהצוואר מתבצע ככל הליך שאיבת שומן באזור אחר בפנים, כאשר שיטת שאיבת שומן בלייזר מהצוואר מאפשרת להשיג תוצאות יעילות ואיכותיות הרבה יותר. באמצעות שיטה זו אנרגיית החימום המושגת ממכשיר הלייזר המיוחד מאפשרת חימום וריכוך של תאי השומן העודפים, כך שהתהליך מסייע למצק ולחטב את האזור המטופל בצוואר נוסף על צמצום היווצרות של שטפי דם באזור הטיפול.

המסת שומן בפנים


המסת שומן בפנים נעשית ע"י זריקת לידוקאין הפועלת על ידי פירוק תאי השומן, והריסתם לצמיתות. וגורמת לתאים המתפרקים לעזוב את הגוף באופן טבעי דרך מערכת הלימפה.

זריקת לידוקאין להמסת שומן היא טיפול נפוץ גם להסרת השומן מכיסי שומן מתחת לסנטר, מה שיוצר סנטר כפול, וניתן להזריק אותו גם להסרת שומן מהזרועות ( שקיות עור ), הסרת שומן מהגב, שומן בבטן ומהמותניים.

זריקת המסת שומן בפנים אידיאלית אם יש לך גוף בריא אך יש לך כיסי שומן שנותרו בפנים ללא קשר למשקל הגוף.

ההליך פועל באמצעות הזרקת Aqualyx ישירות לסנטר הכפול כדי להסיר את כיסי השומן העיקשים. התוצאה היא אזור סנטר ולסת דק יותר ומוגדר יותר ויפה יותר.

כמה עולה שאיבת שומן בפנים?

כפי שניתן לראות, קיימות שיטות שונות לביצוע טיפולי שאיבת שומן בפנים. כיוון שכל טיפול כזה דורש שימוש בציוד שונה וכן מהלך טיפול אחר, כך גם העלויות של כל טיפול משתנות על פי סוג הטיפול המבוצע בכל מטופל. ניתן לומר באופן כללי כי טווחי המחירים של טיפולי שאיבות שומן מתחילים מכמה אלפי שקלים, ועשויים להגיע לעלויות של כמה עשרות אלפי שקלים בהתאם לסוג הטיפול שבוצע, המרכז הרפואי בו הטיפול נערך וכן גורמים אחרים.

לעיתים שאיבות שומן מהפנים מביאים את המטופלים לרצות להיפטר ממצבורי שומן עודפים באזורים אחרים בגוף, כמו מהבטן, ירכיים, ישבן וכו' כך שלעיתים ניתן לבצע את טיפולי המסת השומן מכמה אזורים שונים בגוף במקביל – דבר שעשוי כמובן לעלות למטופל בהתאם. לכן כדאי להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית במרכז לטיפולי אסתטיקה נבחר, ולקבל במקום הצעת מחיר רלוונטית לסוג טיפולי שאיבת השומן הנדרשים.

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו