המסת שומן בהזרקה ללא ניתוח (Lipodissolve)

המסת שומן בהזרקה

אם שמעת על המסת שומן בהזרקה (lipodissolve) או זריקת ליפוליזה. יש הרבה באז וקצת מחלוקות סביב הטכנולוגיה הזו של "המסת שומן". לעתים קרובות היא מוצגת כחלופה לשאיבת שומן ללא ניתוח, Lipodissolve ידועה גם בשם מזותרפיה, ליפוליזה, הזרקת ליפוליזיס, ליפוסטביל או "שריפת שומן".

להלן מה שאנו יודעים כעת על המסת שומן בהזרקה ומה שחשוב לדעת.

מהי המסת שומן בהזרקה Lipodissolve?

המסת שומן בהזרקה כוללת סדרה של זריקות תרופתיות שעשויות להמיס אזורי שומן קטנים, אך לא באיזורים שלמים. בעוד שהמרכיבים המשמשים ב- lipodissolve עשויים להשתנות בהתאם לרופא ולאזור המטופל, הקוקטייל הכימי כולל בדרך כלל phosphatidylcholine/deoxycholate (PC/DC), מולטי ויטמינים, חומצת אלפא, אנזימים ותמציות צמחים. 

פוספטידילכולין (phosphatidylcholine הנקרא גם לציטין) עשוי מתמצית פולי סויה, ודאוקסיכולאט (deoxycholate) הוא מלח מרה. פוספטידילכולין אושר ע"י הFDA לפרק שומנים בדם העלולים להגביר את הסיכון למחלות לב, אך הוא לא היה מאושר למטרות אחרות.

חלק מהרופאים עשויים להוסיף לתערובת גם תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות, אנטיביוטיקה והורמונים. אין רשימת מרכיבים סטנדרטית וקבועה. במהלך זמן הטיפול, הרופא מזריק את הקוקטייל לתוך שכבות השומן ורקמת החיבור. הזריקה אינה כואבת, ואין צורך בהרדמה. התרופה מייצרת תגובה כימית הגורמת להמסת אזורי השומן שהצטברו. בדרך כלל, התוצאות ניכרות תוך שלושה שבועות מהטיפול. לעתים קרובות יש צורך במספר טיפולים, בהפרש של ארבעה עד שישה שבועות, בכדי לייצר את התוצאה המקסימלית. ואין זמן השבתה או החלמה שנדרש לאחר המסת השומן בהזרקה.

קיימות מספר תיאוריות המסבירות לאן הולך השומן. כמה חוקרים טוענים שהוא "נודד" לאזורים אחרים בגוף שמצטברים בהם תאי שומן, כולל העורקים. עם זאת, כמות השומן כה קטנה עד כי סביר להניח שהיא לא גורמת לבעיות. אך הרוב מאמינים כי השומן המומס מופרש באופן טבעי מהגוף.

באילו בעיות קוסמטיות מטפל הליך של המסת שומן בהזרקה?

  1. עיצוב קו מתאר בטן: ניתן להמיס שומן בטני עיקש בטיפול הזה.
  2. שינוי צורה וגודל זרוע: ניתן להשתמש בפתרון כדי לשבור את מתאר הזרוע על ידי המסת השומן שהצטבר במפרק.
  3. עיצוב צורה וגודל בישבן: ניתן לטפל בעודף שומן באזור הישבן באמצעות המסת שומן.
  4. צלוליט: Lipodissolve מכיל חומרים פעילים המכוונים לפירוק ועיכול תאי שומן באזורים שונים בגוף, כך שהוא יעיל מאוד לטיפול בצלוליטיס.
  5. עודף שומן במצבורים קטנים בגוף: Lipodissolve מפרק בקלות את תאי השומן באזורים השונים של הגוף.
  6. חיטוב צורה וגודל רגליים: טיפול ממוקד בחלק העליון של הירכיים יכול להפחית את הצטברות תאי השומן.
  7. עיצוב צוואר ולסת: Lipodissolve יכול להפחית את מצבורי השומן בלסת ובצוואר, ויכול להועיל להסרת סנטר כפול.
מטופל עובר זריקת המסת שומן בהזרקה
זריקת ליפוליזיס

מי מתאים לטיפול המסת שומן בהזרקה?

למועמד האידיאלי לטיפול יש מצבורי שומן עקשניים שלא מגיבים לדיאטה ופעילות גופנית. זריקת ליפודיסולב אינה מומלצת לבעלי משקל לא בריא, לנשים בהריון או מניקות, לאלו עם אלרגיות לסויה או לטיפול במצבורי שומן מוצקים או סיביים.

מה זמן ההחלמה?

רוב החולים חווים זמן השבתה מוגבל ומתאוששים מ-lipodisolve תוך יום או יומיים. ניתן לחזור לפעילות רגילה לאחר ההליך, אך יש להגביל פעילות גופנית מאומצת למשך מספר ימים. אדמומיות, נפיחות וחבורות יחלפו תוך 10 ימים.

מהן תופעות הלוואי?

תופעות לוואי אפשריות בעקבות הליך של זריקת ליפוליזיס כוללות אדמומיות, עקצוץ, נפיחות, חבורות, סחרחורת, היווצרות גושים באיזור ההזרקה, תגובה אלרגית ונמק עורי.

מה התוצאות של הליך המסת שומן בהזרקה?

תוצאות טיפול המסת שומן יתבררו לאחר מספר הזרקות ראשוניות. בדרך כלל משתמשים בארבע עד 10 זריקות בהפרש של שישה עד שמונה שבועות לתוצאות הטובות ביותר. התוצאות ישתנו עם עלייה במשקל, הריון והזדקנות.

מה מחיר המסת שומן בהזרקה?

מחיר המסת שומן מתחלק ל2 סוגי זריקות, זריקת ליפוליזיס וזריקת פוספטידילכולין. המסת שומן מחיר לזריקת ליפוליזיס נע בין 2,500-5,000 ש"ח. עלות המסת שומן בזריקת פוספטידילכולין נע בין 1,500-6,000 ש"ח

העלות בפועל של Lipodissolve תלויה במיקום, בוותק המנתח פלסטי בביטוח קופת החולים, ובאורך ומעורבות הליך הניתוח הפלסטי. היקף הטיפול גם עושה הבדל בעלויות. לדוגמה, הסרת שומן מתחת לסנטר תעלה פחות מהסרת שומן בגב העליון. כמות התרופות הנדרשת תלויה גם באזור המטופל.

איזה שאלות כדאי לשאול את המטפל שלך לפני המסת שומן?

להרבה מנתחים פלסטיים ורופאי עור יש ניסיון עם זריקות ליפוליזיס באמצעות השתתפות בניסויים קליניים. לפני ששוקלים טיפול מומלץ:

  • לעבור על אישורי הרופא, השכלתו, הכשרתו, סוג ההסמכה שנערך ומספר הפעמים שביצע את הטיפול.
  • לשאול על המרכיבים בתרופה ועל הכמות שיש להשתמש בה בטיפול שלך.
  • לבקש מהרופא להעריך את מספר הטיפולים הנדרשים כדי להשיג את התוצאות המקסימליות ולשמור עליהן לאורך זמן.

כששוקלים שימוש בזריקות להמסת שומן, השלב הבא שלך הוא התייעצות עם מנתח פלסטי מוסמך או רופא עור המכיר טיפולי ליפוליזיס וטיפולים חלופיים להמסת שומן כמו המסת שומן בודי טייט או המסת שומן בקור. כדאי לשוחח עם הרופא על החששות והיעדים שלך, כדי שיוכל לקבוע טוב יותר איזה טיפול או טיפולים מתאימים לך. אם המנתח שלך מציע טיפול חלופי כגון שאיבת שומן, חשוב לשאול ולברר על כל ההיבטים השונים של ההליך, כולל סיכונים לשאיבת שומן והתאוששות משאיבת שומן.

אודות הדוקטור שסייע למאמר

פיטר בלה פודור, מלוס אנג'לס, הוא מנהיג בעל שם בינלאומי בתחום הכירורגיה הפלסטית האסתטית וזוכה לכבוד רב על ידי המקצוע כמנתח, מורה וכמחבר. ד"ר פודור הוא פרופסור קליני לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי UCLA.

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ויסקונסין, סיים ד"ר פיטר פודור את התמחותו בניתוחים כלליים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק ואת התמחותו בניתוחים פלסטיים בבית החולים סנט לוקס – רוזוולט. ד"ר פודור שומר על הרשאות צוות בית החולים במרכז הרפואי UCLA, בית החולים רופאים סנטורי סיטי ובית החולים אולימפיה, כולם בלוס אנג'לס, כמו גם בבית החולים סנט ג'ון בסנטה מוניקה, קליפורניה. הוא מוסמך על ידי מועצת המנהלים האמריקאית של ניתוחי פלסטיקה והארגון האמריקאי לכירורגיה פלסטית.

לייעוץ חינם על ניתוחי הסרת שומן בכל השיטות לחצו כאן >>>

מעניין אותך לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר מהירה

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שאיבת שומן בטן שטוחה לוגו